REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy samorządowcy z wizytą w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej w dniach 28 – 30 marca 2011 roku z wizytą studyjną do Brukseli przyjechała grupa przedstawicieli: samorządów z województwa podkarpackiego oraz przedstawicieli mediów lokalnych.

– Inicjowanie spotkań przedstawicieli samorządów regionalnych z władzami na szczeblu unijnym z jednej strony pozwala na uzyskanie cennych informacji w ramach pozyskiwania środków z funduszy pomocowych oraz programów wspólnotowych dostępnych dla samorządowców. Z drugiej zaś strony umożliwia bezpośrednie przekazanie informacji dotyczących problemów, na jakie napotykają oni realizując wytyczne wspólnoty – podkreśla Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

W ramach wizyty goście odwiedzili Parlament Europejski, gdzie wzięli udział w spotkaniu informacyjnym, po którym spotkali się z europosłem Janem Kozłowskim, Członkiem Komisji Budżetowej PE.

Następnie wzięli udział w spotkaniu z Jackiem Saryiuszem – Wolskim, Przewodniczącym Polskiej Delegacji we Frakcji EPL w Parlamencie Europejskim oraz członkiem Komisji Spraw Zagranicznych. W trakcie rozmowy, samorządowcy mieli możliwość zaprezentować Panu Przewodniczącemu problemy nurtujące ich, jako przedstawicieli władzy na szczeblu regionalnym oraz opowiedzieć o ich doświadczeniach, jeżeli chodzi o współprace z instytucjami unijnymi. Na koniec spotkania, Henryk Sułuja Burmistrz Ustrzyk Dolnych wręczył Jackowi Saryiuszowi – Wolskiemu specjalne dukaty lokalne Biesy i Czady.

Jednym z głównych etapów podróży grupy samorządowców do Brukseli był udział w oficjalnym otwarciu Wystawy Expo Karpackie, przygotowanej z inicjatywy Fundacji Karpackiej – Polska przy współpracy Europoseł Łukacijewskiej, nad którą oficjalny patronat objął Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Impreza, która w ciągu jednego dnia zgromadziła ponad 400 osób, służyła przede wszystkim prezentacji krajobrazu i architektury regionu podkarpackiego oraz stworzyła możliwość podziwiania wyrobów lokalnych rzemieślników i degustacji potraw regionalnych.

Ostatnim etapem wizyty w stolic Unii Europejskiej było spotkanie w Domu Polski Wschodniej w Brukseli, gdzie przybyłych gości powitał Sławomir Miklicz, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

01-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)