REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy samorządowcy z wizytą w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej w dniach 28 – 30 marca 2011 roku z wizytą studyjną do Brukseli przyjechała grupa przedstawicieli: samorządów z województwa podkarpackiego oraz przedstawicieli mediów lokalnych.

– Inicjowanie spotkań przedstawicieli samorządów regionalnych z władzami na szczeblu unijnym z jednej strony pozwala na uzyskanie cennych informacji w ramach pozyskiwania środków z funduszy pomocowych oraz programów wspólnotowych dostępnych dla samorządowców. Z drugiej zaś strony umożliwia bezpośrednie przekazanie informacji dotyczących problemów, na jakie napotykają oni realizując wytyczne wspólnoty – podkreśla Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

W ramach wizyty goście odwiedzili Parlament Europejski, gdzie wzięli udział w spotkaniu informacyjnym, po którym spotkali się z europosłem Janem Kozłowskim, Członkiem Komisji Budżetowej PE.

Następnie wzięli udział w spotkaniu z Jackiem Saryiuszem – Wolskim, Przewodniczącym Polskiej Delegacji we Frakcji EPL w Parlamencie Europejskim oraz członkiem Komisji Spraw Zagranicznych. W trakcie rozmowy, samorządowcy mieli możliwość zaprezentować Panu Przewodniczącemu problemy nurtujące ich, jako przedstawicieli władzy na szczeblu regionalnym oraz opowiedzieć o ich doświadczeniach, jeżeli chodzi o współprace z instytucjami unijnymi. Na koniec spotkania, Henryk Sułuja Burmistrz Ustrzyk Dolnych wręczył Jackowi Saryiuszowi – Wolskiemu specjalne dukaty lokalne Biesy i Czady.

Jednym z głównych etapów podróży grupy samorządowców do Brukseli był udział w oficjalnym otwarciu Wystawy Expo Karpackie, przygotowanej z inicjatywy Fundacji Karpackiej – Polska przy współpracy Europoseł Łukacijewskiej, nad którą oficjalny patronat objął Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Impreza, która w ciągu jednego dnia zgromadziła ponad 400 osób, służyła przede wszystkim prezentacji krajobrazu i architektury regionu podkarpackiego oraz stworzyła możliwość podziwiania wyrobów lokalnych rzemieślników i degustacji potraw regionalnych.

Ostatnim etapem wizyty w stolic Unii Europejskiej było spotkanie w Domu Polski Wschodniej w Brukseli, gdzie przybyłych gości powitał Sławomir Miklicz, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

01-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)