REKLAMA
REKLAMA

Policyjne działania pod kryptonimem „Bezpieczne powroty”

PODKARPACIE. Od dziś podkarpaccy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne powroty”. Ideą akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w ostatni weekend wakacji. Policja liczy się z ze znacznym nasileniem ruchu, dlatego na drogach pojawią się dodatkowe patrole.

 

Drogowy bilans tegorocznych wakacji, które w tym roku zaczęły się już 23 czerwca, a jeszcze się nie skończyły, to 395 wypadków, w których zginęło 38 osób, a 531 zostało rannych, policjanci zatrzymali 1690 nietrzeźwych kierowców (w roku 2010  w tym samym okresie wydarzyły się 424 wypadki, zginęły 35, a rannych zostało 563 osób, policjanci zatrzymali 1637 pijanych kierowców). 

Ostatnie wakacyjne dni to czas powrotów, często w pośpiechu, czas korków i zatorów na drogach. Policjanci dołożą starań, by droga z wakacji do domu była bezpieczna. Dziś, jutro i pojutrze przy drogach pojawi się więcej patroli. Policjanci wykorzystają samochody z wideorejestratorami i ręczne mierniki prędkości. Funkcjonariusze podczas kontroli będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, którzy będą zbyt mocno naciskać na pedał gazu. 

Prowadzone będą wzmożone kontrole trzeźwości, także w okolicach dyskotek, pubów i miejsc, gdzie odbywają się imprezy rozrywkowe.

Policja apeluje o ostrożność i cierpliwość na drogach!

KWP

26-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)