REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Sprzedawali narkotyki nieletnim

Pięć osób objętych policyjnym dozorem – to efekt śledztwa prowadzonego przez brzozowskich policjantów. Młodzi ludzie podejrzani są o handel środkami odurzającymi, w tym o sprzedawanie ich osobom nieletnim. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Wszystko zaczęło się końcem stycznia 2011 roku. Wtedy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzewane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze ustalili, że w okresie od czerwca 2010 roku do stycznia 2011 roku na terenie Bliznego dochodziło do handlu środkami odurzającymi. Policjanci podejrzewali, że marihuanę sprzedawano także osobom nieletnim. Ich praca potwierdziła te przypuszczenia. Funkcjonariusze dotarli do dwóch 15-latek, które potwierdziły fakt zakupu narkotyków od dwóch mieszkańców Bliznego. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u trzech mieszkańców Bliznego policjanci znaleźli woreczki z narkotykami, lufki oraz młynek służący do mielenia marihuany.

Na podstawie zgromadzonych dowodów zarzuty postawiono pięciu osobom. Młodzi ludzie w wieku od 18 do 20 lat ułyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,  w tym zarzuty posiadania i udzielania środków odurzająccyh. Dwóm mieszkańcom Bliznego dodatkowo postawiono zarzuty sprzedaży narkotyków nieletnim. Wszyscy przyznali się do popełnienia  zarzucanych im czynów. We wtorek wobec pięciu podejrzanych osób prokurator zastosował środek zapobiegawczy  w postaci dozoru Policji.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast sprzedawanie narkotyków nieletnim w świetle prawa traktowane jest jako zbrodnia i zagrożone jest wysokim wymiarem kary tj. od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

13-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)