REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Program prewencyjny „Reaguję – Bezpieczniej się czuję” na Uniwersytecie III Wieku!

SANOK. Po raz kolejny policjanci Zespołu ds. Nieletnich spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Funkcjonariusze opowiadali uczestnikom o zagrożeniach, jakie mogą napotkać. Natomiast część praktyczna została przeznaczona na naukę podstawowych elementów samoobrony. A wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.

Sanocka Policja prowadzi program prewencyjny pn. „Reaguję – Bezpieczniej się czuję”. Głównym celem tego programu jest budzenie u społeczności lokalnej poczucia obowiązku zgłaszania organom ścigania informacji o przestępstwach i wykroczeniach, których są świadkami.

Wczoraj w ramach tego programu w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbyło się spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Policjanci opowiadali uczestnikom o zagrożeniach, na które są szczególnie narażeni. Przekazali również informacje jakich sytuacji należy unikać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Tłumaczyli im co mogą zrobić, aby nie zostać pokrzywdzonymi. Wyjaśnili sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych przekonywali ich do właściwych i bezpiecznych zachowań. Pamiętali również o tym, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza jeśli chodzi o pieszych. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, mówili o prawidłowym ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej.

Ponadto spotkanie informacyjne zostało połączone z zajęciami praktycznymi z zakresu elementów samoobrony. Ćwiczenia te prowadził funkcjonariusz posiadający specjalne wyszkolenie. Policjanci podkreślali fakt, iż życie i zdrowie człowieka są największą wartością.

Na zakończenie policjanci rozdali materiały profilaktyczno-informacyjne. Wręczyli również uczestnikom spotkania elementy odblaskowe, które w znacznym stopniu zwiększą ich widoczność na drodze w czasie wieczornych spacerów. Zapewniono również o kontynuacji realizacji zadań w ramach prowadzonego programu prewencyjnego.

Za spotkanie podziękował policjantom Prezes Sanockiego Uniwersytetu III Wieku – Andrzej Pańko.

KPP Sanok

13-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)