Ruszyła Sanocka Liga Unihokeja

SANOK. Zmagania sportowe rozpoczęły zespoły startujące w rozgrywkach Sanockiej Ligi Unihokeja. Zwycięstwa odniosły drużyny Esanok.pl, Extreme Team, InterQ oraz WSIiZ.

Automania 4-6 Esanok.pl

Piąty sezon rozpoczął mecz pomiędzy drużynami Automania a Esanok.pl. Młodzi zawodnicy drużyny Automania postawili wysoko poprzeczkę aktualnym mistrzom SLU, do przerwy prowadzili oni bowiem z drużyną Esanok.pl 2:0 po strzałach Polańskiego oraz Tylko, który wykorzystał rzut karny. Druga połowa to zdecydowana przewaga drużyny Esanok.pl. Już po 4 minutach drugiej połowy mistrzowie SLU wyszli na prowadzenie nie oddając go do końca spotkania. Na uwagę zasługują 4 bramki Damiana Popka który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Ambitna postawa drużyny Automania nie wystarczyła aby pokonać aktualnych mistrzów ligi, końcowy wynik to 4:6 dla drużyny Esanok.pl

Strzały 22-27

Extreme Team 5:4 pk. Dream Team

W drugim spotkaniu pierwszej kolejki zmierzyły się drużyny extremalnych i Dream Team. Drużyna Dream Team cały mecz rozegrała czterema zawodnikami i bramkarzem na parkiecie, nie przeszkodziło to im jednak stawić zaciętego oporu drużynie Extream. Ozdobą meczu była pierwsza bramka spotkania którą z połowy zdobył Gładysz Roman z drużyny Dream Team. Całe spotkanie obfitowało w ostrą walkę do samego końca, w wyniku czego zwycięzce pojedynku wyłonić musiały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali zawodnicy drużyny extremalnych i to oni cieszli się z wygranej.

Strzały 52-31

AZS PWSZ Sanok 3:14 InterQ

Kolejne spotkanie to mecz pomiędzy studentami PWSZ a drużyną InterQ. Drużyna PWSZ nie sprostała przeciwnej drużynie pomimo tego iż InterQ grało bez zawodników na zmianę. Po pierwszej połowie zawodnicy AZS przegrywali 1:6. Zawodnicy InterQ byli lepsi w każdym elemencie gry co udowodnili w drugiej połowie gromiąc studentów aż 14:3. Zawodnikiem meczu bezapelacyjnie został Dariusz Brejta który strzelił 7 bramek.

Strzały 22- 46

EL Bud 9-10 WSIiZ Rzeszów

W ostatnim spotkaniu zmierzyły się drużyny budowlanych i WSIiZu. Był to dobry szybki oraz wyrównany mecz. Zawodnicy z Rzeszowa zaprezentowali dobry unihokej i pomimo tego iż przegrywali jeszcze 32 sekundy przed końcem meczu jedną bramką, to zdołali wydrzeć zwycięstwo drużynie EL Budu. Na wyróżnienie zasługuje zawodnik Tomasz Dorotniak strzelec 5 bramek. Końcowy wynik to 10:9 dla drużyny z Rzeszowa, chociaż równie dobrze 3 pkt. mogli zgarnąć budowlańcy.

Strzały 29-47

Podsumowanie:

W pierwszej kolejce padło 55 bramek a zawodnicy strzelali na bramkę aż 276 razy. Najlepszym strzelcem kolejki został Dariusz Brejta. Warto również podkreślić iż w tej kolejce pauzowała drużyna Alcatraz z powodu wycofania się z rozgrywek drużyny Wulkanexu.

Piątka pierwszej kolejki: Woźniak – T.Dorotniak, D. Popek, D. Brejta, M. Zacharski.