REKLAMA
REKLAMA

Sanocki klucz do Lednicy!

SANOK.Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku  włączyli  się w ogólnopolską akcję „Klucze” XV Spotkania Młodych Lednica  prowadzonej przez o. Jana W. Górę OP  organizatora spotkań lednickich wraz z młodzieżą.

Jest to odpowiedź  na wezwanie bł. Jana Pawła II „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” i   wotum wdzięczności Bogu za dar osoby Papieża Polaka. W ramach tej akcji podjęli od 2 kwietnia 2011 (dnia  szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II) do 1 maja (dnia Jego beatyfikacji) akcję „żywy różaniec dziękczynnej modlitwy” popartej  dobrymi uczynkami.

W tym czasie każdy z uczestników akcji odmawiał codziennie dziesiątek różańca, a potwierdzeniem jego uczestnictwa  w tej modlitwie był przyniesiony do szkoły klucz. Miał  on symbolizować otwarcie serca Chrystusowi. Do akcji włączyło się 120 uczniów,a z  zebranych kluczy został wytopiony jeden duży szkolny klucz na którym widnieje logo szkoły, herb Sanoka  i napis „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Został on przesłany  do Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów w Poznaniu i będzie częścią składową jak mają w planie organizatorzy, jednego wielkiego pomnika na polach Lednickich zbudowanego  z kluczy przesłanych z instytucji, miast położonych  w  różnych częściach  Polski.

26-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)