REKLAMA
REKLAMA

Skomplikowany zabieg w sanockim szpitalu

SANOK. 66 letni pacjent przeszedł w Sanoku skomplikowany zabieg angioplastyki pnia ramienno-głowowego i tętnicy szyjnej wspólnej prawej. Życie mężczyzny uratowali specjaliści z Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo – Naczyniowych,  wykonując wspomniany zabieg w nowatorskiej sali hybrydowej.

Dzięki współpracy dr n. med. Wojciecha Skibińskiego –chirurga naczyniowego i dr n. med. Stanisława Bartusia – kardiologa, pacjent, który przeszedł wcześniej aż 3 udary mózgu został w bezpieczny sposób zoperowany i wraca do zdrowia. Ze względu na stan pacjenta lekarze podjęli decyzję o udrożnieniu pnia ramienno-głowowego. Takie postępowanie spowodowało dodatkowo usunięcie u chorego tak zwanego zespołu podkradania w tętnicy kręgowej prawej.

Zabieg PTA polegający szczegółowo na otwarciu tętnicy szyjnej i udrożnieniu jej poprzez wprowadzenie stentu był szczególnie trudny ze względu na stan zdrowia mężczyzny. Dodatkowo, przy wewnątrznaczyniowej interwencji trudno zachować całkowitą protekcję mózgu. Lekarze specjaliści po całościowej analizie  stanu pacjenta, podjęli się wykonania wspólnie zabiegu plastyki pnia ramienno głowowego i tętnicy szyjnej w sali hybrydowej, przy użyciu  najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

Ostatni tego typu zabieg przeprowadzany był w Sanoku 3 lata temu. Jak podkreślają specjaliści – są to rzadkie i ciężkie przypadki, wymagające współpracy lekarzy z różnych dziedzin. Dzięki nowatorskiemu podejściu do leczenia, specjaliści z Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych w Sanoku nie tylko uratowali życie i zdrowie mężczyźnie, ale sprawili, że już został wypisany ze szpitala.

Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych NZOZ w Sanoku działa od 2009 roku i jest ośrodkiem prowadzonym przez spółkę G.V.M. Carint. W ramach 24 godzinnych dyżurów wykonywane są zabiegi ratujące życie chorym z zawałem serca. Nowoczesne metody leczenia i minimalny czas oczekiwania na interwencję medyczną sprawiają, że pacjenci nie wymagają długiego pobytu w szpitalu. Szybka rehabilitacja pozwala pacjentom w krótkim czasie na powrót do codziennego życia.

23-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)