REKLAMA
REKLAMA

Słowiańska Atlantyda: Biesiada Huculska w Bazarze Sztuki

SANOK. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Huculskiego „Słowiańska Atlantydaw ” 6 maja o godzinie 18.00 w Bazarze Sztuki odbędzie się Biesiada Huculska.

Obecna edycja Festiwalu przypada w roku 40. rocznicy śmierci wybitnego Polaka, filozofa, pisarza, autora jednej z największych epopei dotyczących Huculszczyzny – Stanisława Vincenza.

W programie:

-mini prelekcja o muzyce huculskiej- Maciej Harna
-mini prelekcja o historii i kulturze- Robert Bańkosz
-projekcja filmu „Ja, Hucuł. Opowieść Karpat Wschodnich”, reż. Jerzy Kołodziejczyk.
(Film przedstawia współczesną Huculszczyznę, życie przeciętnego Hucuła, od dzieciństwa po śmierć z narracją i muzyką Romana Kumłyka, najbardziej znanego huculskiego muzyka)
-„Tańce Zakarpackie” w wykonaniu duetu: Małgorzata Gajda – skrzypce i Sylwester Gajda – akordeon (Państwowa Szkoła Muzyczna II st w Sanoku)
WIDYMO & DENIS KOLOKOL, najnowszy elektroakustyczny projekt sanockiego zespołu pieśni Karpat Widymo wspólnie z Denisem Kolokolem.

Denis Kolokol– muzyk, performer z Ukrainy (Zaporoże). W 2008 roku otrzymał stypendium Gaude Polonia(Narodowe Centrum Kultury)- studiował muzykę/intermedia na Akademii Muzycznej w Krakowie. W swoich występach kładzie nacisk na odrealnianie brzmień instrumentów akustycznych oraz na odrywanie ich od ich historycznego kontekstu przy jednoczesnym pozostawianiu słuchaczowi możliwości identyfikacji wybranego instrumentu. Jego działania to tworzenie konfliktów w obrębie muzyki i późniejsza gra – zabawa – ich skutkami.

27-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)