REKLAMA
REKLAMA

Studenci z AZS PWSZ Sanok drudzy w wojewódzkim unihokeju

AZS PWSZ SANOK. 25 marca drużyna unihokeja Klubu Uczelnianego AZS sanockiej uczelni zajęła drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego organizowanych w Rzeszowie.

Jak relacjonuje bramkarz, Piotr Dobosz: – Awans do finału był trudny nie tylko ze względu na przeciwników, jak np. Politechnika Rzeszowska, ale także ze względu na zbieg okoliczności.

Z racji na to, że po pierwszej rundzie wszystkie drużyny z grupy miały taką samą ilość punktów i taką samą różnicę bramek, o wejściu do finału regulaminowo decydowały „bramki strzelone”, których AZS PWSZ Sanok miał najwięcej.

– Sporo kontrowersji było także wokół bramki strzelonej nam przez AZS PWSW Przemyśl, gdy przypadkowo na boisku znalazły się dwie piłki. Gol został jednak uznany – dodaje Prezes Klubu Marek Borkowski.

Ostatecznie sanocka drużyna znalazła się w finale z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, z którą przegrała 3:5, a student PWSZ Sanok – Michał Ambicki został królem strzelców całego turnieju.

Biorąc pod uwagę, że to pierwszy rok gry tego składu, wyjazd na zawody można uznać za duży sukces.

Tabela wyników:
PWSZ Sanok – PWSW Przemyśl 1:2
PWSZ Sanok – PWSZ Krosno 3:2
PWSZ Sanok – Politechnika Rzeszowska 4:0
PWSZ Sanok – WSIiZ Rzeszów 3:5

Skład drużyny:
Maciej Oleniacz,
Bartosz Rozel,
Irek Malec (1 bramka),
Marcin Gembalik, (1 bramka),
Rafał Januszczak,
Michał Ambicki (9 bramek),
Piotr Dobosz.

05-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)