REKLAMA
REKLAMA

Wiedza dla lepszej pracy

GMINA SANOK. Urzędnicy z Gminy Sanok znowu się szkolą. Tym razem wójt oraz kierownicy z urzędu uczestniczyli w szkoleniu „Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem”. 


Szkolenie zostało zorganizowane przez rzeszowskie Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości w ramach unijnego projektu „Nowoczesny Urzędnik”. Jego celem jest wzrost potencjału pracowników jednostek samorządu terytorialnego różnego szczebla, co ma przełożyć się na poprawę obsługi mieszkańców oraz wzrost potencjału terenów zarządzanych przez samorządy.

W szkoleniu, które miało na celu m.in. praktyczne przedstawienie zagadnień dotyczących kontroli zarządczej w kontekście przepisów uczestniczyli członkowie Kadry Zarządzającej Urzędem Gminy Sanok, na czele z wójtem Mariuszem Szmydem. W trakcie dwudniowego spotkania z prelegentami, sanockim urzędnikom przekazano przydatne wskazówki dotyczące codziennej pracy. M.in. na temat obowiązków wynikających z tytułu kontroli, kierownictwie spoczywających na kierownictwie jednostki, wdrożenie systemu kontroli wśród podległych pracowników, odpowiedzialności wynikającej z zaniedbań kierowniczych. – Aby zrealizować cele stawiane przed nami przez naszych wyborców oraz zakładane przez nas samych, nie wystarczą dobre chęci. Należy przede wszystkim zapewnić ich realizację zgodnie z prawem, w sposób efektywny, oszczędny i terminowy. Przedstawione na szkoleniu zagadnienia są adekwatne do potrzeb naszego urzędu, zwłaszcza przy tak dużej ilości inwestycji realizowanych przy wsparciu środków zewnętrznych – mówi Mariusz Szmyd Wójt Gminy Sanok.

Sanoccy urzędnicy na szkoleniu
Fot. Archiwum UG Sanok

21-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)