REKLAMA
REKLAMA

Świadomy – znaczy bezpieczny

POWIAT SANOCKI. Policjanci Zespołu ds. Nieletnich odwiedzili wczoraj uczniów Zespołu Szkół w Trepczy i Dobrej. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć uczniom na temat bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań.

Wczoraj (9 bm.) policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami Zespołu Szkół w Dobrej i Trepczy. Prelekcje odbyły się zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum. Łącznie w spotkaniach wzięło udział około 200 osób.

Uczniom szkoły podstawowej policjanci opowiadali przede wszystkim o specyfice swojego zawodu. Poinformowali najmłodszych, jakimi cechami charakteru powinni odznaczać się przyszli stróże prawa. Funkcjonariusze przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole, na podwórku. Były także scenki, podczas których dzieci ćwiczyły odpowiednie zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Młodzież gimnazjalna miała natomiast okazję posłuchać na temat bezpieczeństwa podczas imprez masowych, odpowiedzialności prawnej za czyny karalne oraz na temat zjawiska „cyberprzemocy”.

Na zakończenie, policjanci rozdali uczniom szkół podstawowych elementy odblaskowe, które w znacznym stopniu zwiększają ich widoczność na drodze. Zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie byli bardzo wdzięczni policjantom za przekazanie cennych informacji. Funkcjonariusze otrzymali od nich pisemne podziękowania oraz kwiaty z bibuły zrobione własnoręcznie przez dzieci.

Wkrótce odbędą się kolejne spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą w szkołach , które mają na celu zwiększenie świadomości prawnej młodych mieszkańców powiatu sanockiego.

KPP Sanok

10-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)