REKLAMA
REKLAMA

Święty Mikołaj odwiedził Szpital Onkologiczny w Brzozowie

BRZOZÓW. 8 grudnia 2011 roku na oddziały Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie zawitały asystentki Świętego Mikołaja ze Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS.

Mimo deszczowej aury, na oddziałach panowało mnóstwo słonecznych emocji. Podczas odwiedzin pacjentów było i wiele pozytywnego zaskoczenia, radości ale i łez wzruszenia. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się dr Dariusz Sawka p.o. Z-ca Dyrektora d/s Lecznictwa Onkologicznego, który pomocnie kierował pełnymi prezentów „saniami”, wskazując drogę do pacjentów.

Dla wszystkich to piękny dzień pełen wrażeń. Emocje, radość i reakcje tych ludzi dają poczucie dziewczynom z SANITAS, że to co robią jest potrzebne i dobre, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy w sposób szczególny myśli się o swoich bliskich.

– Mikołajkowa Niezapominajka jest to gest, którym chcemy podarować im choć krótką chwilę uśmiechu. Śmiech w walce z chorobą to połowa sukcesu – mówią Anna Nowakowska, Aneta Dyląg oraz Joanna Cieśla – Sanitaski Św. Mikołaja.

Dzisiejsza akcja przypomina, jak ważne jest psychiczne samopoczucie pacjentów w ich drodze do zdrowienia. W trakcie, niejednokrotnie długotrwałego, leczenia onkologicznego, lęk i obawa o przyszłość wypiera z codzienności pacjentów radość oraz poczucie sensu życia. Akcja „Mikołajkowa Niezapominajka” podarowała pacjentom możliwość wędrówek do czasów z dzieciństwa, które kojarzą się z poczuciem bezpieczeństwa, miłości i szczęścia. Wierzymy, że budzi się w Nich zdrowa nadzieja, że podjęty trud leczenia ma sens oraz pewność, że z bagażem choroby nie zostali sami. Aspekty te wpływają na zdrowienie oraz wzmacniają ich ufność w swoje możliwości.

– Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli, oby takich dni, jak dzisiejszy, było znacznie więcej – podkreśla psycholog – Kinga Midzio.


Była to pierwsza taka Akcja młodego Stowarzyszenia, ale jak wiemy na pewno, że nie ostatnia. Takie wydarzenia wzmacniają poczucie, że są wśród nas ludzie, dla których ważne jest, by czynić bezinteresownie coś dobrego.. coś cudownego. Coś, co dzieje się tylko po to, by ktoś inny się uśmiechnął i nabrał sił.

Akcja ” Mikołajkowa Niezapominajka” nie byłaby możliwa gdyby nie ludzie dobrej woli. Dziękujemy firmom kosmetycznym: Floslek, Eris, Ziaja, Dax Cosmetic, Bielenda, Eva Natura oraz salon sukien ślubnych Margo z Sanoka.

AR

09-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)