REKLAMA
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 4 najlepsza na Podkarpaciu!

SANOK. Miasto Sanok i sanockie szkoły bardzo dobrze wypadły w tegorocznej rywalizacji sportowej szkół, gmin, powiatów i klubów województwa podkarpackiego. W dowód uznania uroczyste podsumowanie tej rywalizacji odbyło się właśnie w Sanoku, 7 października br.

 

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane są przez cały rok w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów – Gimnazjada młodzieży i dla szkół średnich – Licealiada.

W ubiegłym roku szkolnym tego typu zawody zorganizowano we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 100 tys. młodych sportowców. Sanok w wojewódzkiej rywalizacji sportowej wypadł świetnie, o czym świadczy fakt, że w zasadzie, w każdej rozgrywanej kategorii zawodów był na tzw. pudle.

Za realizacje programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, spośród 747 szkół naszego województwa, pierwsze miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku (największe sukcesy odnosi w lekkiej atletyce, piłce siatkowej i unihokeju), zaś drugie Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku (specjalizuje się w unihokeju, łyżwiarstwie, wielobojach atletycznych – są to aktualni Mistrzowie Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju).

W kategorii Gimnazjada, wśród 480 gimnazjów podkarpackich, to Gimnazjum nr 4 w Sanoku zajęło 3 miejsce (szkoła specjalizuje się w unihokeju i lekkiej atletyce).

Wśród 177 szkół średnich, biorących udział w Licealiadach, drugą lokatę w województwie uzyskało sanockie II Liceum Ogólnokształcące (największe sukcesy szkoła odnosiła w koszykówce, unihokeju i pływaniu).

Miasto Sanok zajęło trzecie miejsce na Podkarpaciu w kategorii gmin za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży.

Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego docenił wkład Urzędu Miasta i Władz Sanoka w rozwój sportu dziecięcego oraz młodzieżowego i przyznał Zbiorową Odznakę „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”, którą podczas uroczystości odebrał Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk.

Wyróżniono także wielu sanockich nauczycieli, trenerów, działaczy sportowych, dyrektorów, za ich zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę, która przełożyła się na tak dobre wyniki sportowe.

Uroczystość, którą prowadzili nauczyciele ze SP nr 4: Ryszard Długosz i Małgorzata Florek, uprzyjemnił występ sanockiego zespołu Flamenco.

 

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

10-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym: