Udany występ sanockich short-trackowców w Gdańsku

GDAŃSK/SANOK. W miniony weekend nasi łyżwiarze, specjaliści od krótkiego toru brali udział Ogólnopolskich Zawodach  Rankingowych i Pucharze Polski rozgrywanych w Gdańsku. Wyjazd 6-cio osobowej ekipy zaowocował medalami i wieloma rekordami życiowymi.

W pierwszym dniu zawodów na dystansie 777 m w kategorii Juniorek D zwyciężyła Anna Jasik . W kategorii juniorów C drugi był Hubert Staruchowicz, który ustanowił nowy rekord życiowy na tym dystansie. Startujący w tej samej kategorii Sebastian Hydzik również poprawił swoje najlepsze osiągnięcie i wywalczył  siódma lokatę.

W najliczniej obsadzonej kategorii juniorek C Angela Miccoli była 5-ta, a Magdalena Tymoczko 9-ta na dystansie 777m. Dystans 500 m przyniósł naszym zawodnikom podobne lokaty. Na uwagę zasługuje rekord życiowy Huberta Staruchowicza poprawiony o ok. 0,8 sek i  zacięty pojedynek Ani Jasik z Weroniką Surowiec (Orzeł Elbląg) i wygrana naszej zawodniczki o 0,06 sek. Efektem udanej rywalizacji są zwycięstwa wielobojowe Huberta i Ani.

Sebastian Hydzik był w wieloboju 8-my (rekord życiowy na 777 m). Mateusz Bobko w swojej kategorii zajął 13 miejsce na 1500 i 15 na 500 metrów.  Niedzielne zmagania w Pucharze Polski to świetna jazda Ani Jasik – najmłodszej uczestniczki zawodów rozgrywanych w kategorii open. Na dystansie 1000 m Ania dotarła do finału zajmując w nim 5-te miejsce uzyskując bardzo dobry wynik 1,45,046 ( rekord życiowy poprawiony aż o 4,8 sek). Na 500 m była 14, a wieloboju zajęła miejsce siódme.

W opinii trenerów Małgorzaty Baran i Romana Pawłowskiego wyjazd był bardzo udany i dobrze rokujący na dalszą część sezonu.