REKLAMA
REKLAMA

W Turnieju Ortograficznym „Torreador” zwycięska SP 1

W czwartek, 31 marca, reprezentanci sanockich szkół podstawowych już po raz szósty mieli okazję stanąć do rywalizacji w Międzyszkolnym Turnieju Ortograficznym „Torreador”, organizowanym rokrocznie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku.

Zgodnie z utrwaloną już formułą, w pierwszej – indywidualnej – części konkursu uczniowie zmierzyli się z testem, który sprawdzał znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystywania ich w praktyce. Mistrzynią okazała się tutaj Aleksandra Jodłowska z SP 1 (opiekun – Halina Hatylak), drugie miejsce zajęła Julia Leszczyńska z SP 4 (opiekun – Bożena Szeruga), trzecia była Julia Liszniańska z SP 1 (opiekun Anna Lewandowska).
W drugiej, drużynowej, części turnieju uczniowie wykonywali zadania, wymagające nie tylko znajomości reguł pisowni, ale też pomysłowości, sprytu i umiejętności współdziałania w zespole.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się reprezentanci SP 1 (Gabriela Widota, Aleksandra Jodłowska, Julia Liszniańska), drugie miejsce zajęła reprezentacja SP 4 (Anna Nikiel, Julia Leszczyńska, Monika Lenart), a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP 2 (Joanna Smarzewska, Aleksandra Koczera i Jan Bindas).

Na zakończenie dyrektor Maria Harajda dokonała podsumowania ortograficznych zmagań, a także wręczyła laureatom puchary oraz dyplomy i nagrody.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami Turnieju są polonistki z „Kingi”: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka.

05-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)