REKLAMA
REKLAMA

Wójt Gminy Sanok odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

RZESZÓW/SANOK. Mariusz Szmyd, wójt Gminy Sanok, odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.


Wójt Szmyd odznaczenie otrzymał z rąk Małgorzaty Chomycz, wojewody podkarpackiego, w miniony wtorek w samo południe. Odznaczenie zostało mu przyznane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego za osiągnięcia w pracy na rzecz lokalnej społeczności.

W przypadku M. Szmyda, lokalna społeczność to mieszkańcy Gminy Sanok. Wójt Szmyd otrzymał jedno z 62 odznaczeń państwowych przyznanych w Rzeszowie we wtorkowe południe. Tego dnia Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi, Medale przyznane postanowieniem Prezydenta RP otrzymali mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się działalnością na rzecz przemian demokratycznych w naszym kraju, lokalnej społeczności, osób niepełnosprawnych, środowisk kombatanckich.

Uhonorowane zostały również osoby, które angażowały się w niesieniu pomocy z narażeniem własnego życia. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. członkowie Podkarpackiego Oddziału Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego z siedzibą w Sanoku. Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi otrzymało 6 osób.

Wszyscy zostali docenieni za działalność na rzecz kombatantów, inwalidów wojennych, byłych więźniów politycznych. Zauważono także ich dbałość o popularyzację i utrwalanie pamięci o walkach i niepodległość Polski. Osoby odznaczone są również opiekunami Miejsc Pamięci Narodowej na terenie powiatu sanockiego. Organizują uroczystości patriotyczno-historyczne w gminie Sanok.

Kilku osobom przyznano odznaczenia państwowe za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Uhonorowani zostali m.in. pracownicy Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach. Ośrodek otacza opieką 49 dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, ze sprzężeniami oraz dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim.

Fot. Archiwum

11-05-2011
Poprzedni artykuł:
«
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.