REKLAMA
REKLAMA

Wystawa artystów bieszczadzkich

SANOK. Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk objął honorowy patronat nad wystawą „Tworzyć z naturą” Bieszczady 2011, zorganizowaną przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury. Uroczyste otwarcie ekspozycji miało miejsce podczas tegorocznego Jarmarku Ikon

, 17 lipca, a dokonali go, kierujący fundacją: prof. Jarosław Drzewiecki i Janusz Ostrowski oraz Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk.

Ta dwujęzyczna wystawa ma na celu wypromowanie regionalnych artystów, których dzieła powstają pod wpływem fascynacji Bieszczadami, głównie na arenie międzynarodowej, gdyż jej zakończenie będzie miało miejsce w Brukseli. Poprzez realizację tego projektu organizatorzy chcą ukazać zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, że Bieszczady mają ogromny potencjał kulturotwórczy i mogą stać się kulturalną wizytówka naszego kraju.

Ekspozycja podzielona jest na 3 części: promocja artystów, promocja Bieszczad, promocja polskiej prezydencji w UE i ma formę dwustronnych, wielkoformatowych ścianek wystawowych. Na każdej z 12 tablic umieszczone są zdjęcia artystów wraz z galerią ich twórczości i notą biograficzną, a także to wszystko, co było ich inspiracją: dzikie tereny, bogactwo przyrody, bieszczadzki krajobraz.

Wystawa, oprócz Brukseli, prezentowana będzie także w innych miejscowościach regionu, zwłaszcza w gminach powiatu sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. W Sanoku można ją oglądać do najbliższej niedzieli, 24 lipca. Koordynatorem projektu jest Anna Ostrowska.

Uroczysta inauguracja wystawy podczas Dni Sanoka (od lewej: J.Drzewiecki, W. Blecharczyk, J. Ostrowski)

Agnieszka Frączek


19-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)