REKLAMA
REKLAMA

Z REGIONU: Uszkodzenie figury Chrystusa to dzieło 16-latka

KROSNO. Dzisiaj policjanci rozwikłali zagadkę substancji, ujawnionej na głowie figury Chrystusa w Krośnie. Okazało się, że jest to sztuczna krew, którą rozlał tam 16-letni chłopiec. Nieletni utrzymuje, że miał to być żart i nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu.

Przedwczoraj Policja przyjęła oficjalne zawiadomienie o możliwości uszkodzenia Pomnika Ku Czci Poległych w I Wojnie Światowej stojącego przy ul. Decowskiego w Krośnie. Według zgłoszenia, w minioną sobotę na głowie wieńczącej pomnik figury Chrystusa zauważono nieznaną substancję koloru czerwonego, przypominającą swoim wyglądem krew.

Ponieważ zjawisko wywołało spore poruszenie w społeczności lokalnej i mediach, Komendant Miejski Policji w Krośnie uznał sprawę za priorytetową.

W jej szybkim wyjaśnieniu policjantom pomogło zgłoszenie o innym przestępstwie, do którego doszło w tym samym rejonie miasta. W niedzielę, mieszkaniec gminy Chorkówka ujął i przekazał funkcjonariuszom 16-latka, który wspólnie z kolegami dewastował budowany przez niego dom.

Chociaż zatrzymany nieletni nie brał udziału w zanieczyszczeniu figury, policjanci ustalili, że sprawcą tego czynu jest jego 16-letni kolega z Krosna.

Pojemnik z substancją, którą posłużył się 16-latek

Dzisiaj nieletni został przewieziony do komendy i przesłuchany w obecności szkolnego pedagoga. Chłopiec przyznał się do uszkodzenia pomnika i wyjaśnił, że miał to być jedynie żart i nie przypuszczał jakie mogą być konsekwencje tego czynu. Figurę oblał wykorzystywaną na planach filmowych sztuczną krwią, którą kupił w Internecie z zamiarem robienia dowcipów. Kiedy wchodził na pomnik, obok stało kilku jego kolegów obserwujących całe zdarzenie. Nieletni utrzymuje, że zrobił to kilka dni temu późnym wieczorem, kiedy było już ciemno.

Butelkę z resztą substancji policjanci zabezpieczyli dzisiaj w miejscu zamieszkania 16-latka. Z uwagi na wiek sprawcy, aktualnie funkcjonariusze kompletują dokumentację sprawy, która niebawem zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

KMP Krosno

14-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)