REKLAMA
REKLAMA

Zaginiony mężczyzna – uratowany w Bieszczadach

BIESZCZADY. Dzięki szybkiej akcji i współdziałaniu służb udało się uratować skrajnie wyczerpanego, chorego mężczyznę, który najprawdopodobniej ukrywał się w Bieszczadach.

W niedzielę, 25 września funkcjonariusze pełniący służbę w placówce Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych otrzymali telefoniczną informację od turysty, że na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w rejonie tzw. „żubrowiska” leży skrajnie wyczerpany człowiek.

Natychmiast podjęto działania: na miejsce udał się patrol Straży Granicznej, powiadomiono Pogotowie Ratunkowe w Ustrzykach Dolnych oraz Stację GOPR-u w Ustrzykach Górnych.

Po dotarciu na miejsce, zastano tam wpółżywego mężczyznę. Leżał przy strumyku, nie miał siły wstać, ani mówić. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni udzielili mu pierwszej pomocy. Wkrótce, mężczyznę przetransportowano do szpitala w Ustrzykach Dolnych.

W trakcie prowadzonych sprawdzeń, okazało się, że mężczyzna zaginął w lipcu 2011 roku. Najprawdopodobniej, od tego czasu przebywał w Bieszczadach. Nie kontaktował się z rodziną, ani znajomymi. Spał w namiocie, na leśnej polanie.

Uratowany mężczyzna ma 47 lat i pochodzi z województwa dolnośląskiego. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Policja z Ustrzyk Dolnych.

BOSG

26-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)