REKLAMA
REKLAMA

Hala sportowa w Zagórzu gotowa na otwarcie!

ZAGÓRZ: Na finał tytułowej inwestycji zagórzanie czekali długie lata. Imponujący skalą i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi obiekt zostanie oddany do użytku 4 października br.

Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu została zainicjowana jeszcze za rządów burmistrza Jacka Zająca jako element większego projektu pn. „Podkarpackie Centrum Szkolenia Skoczków Narciarskich”. W ramach tej koncepcji miały powstać jeszcze: skocznia K-75 oraz ulokowany nad halą basen.

Niestety, wraz z opadającą falą „małyszomanii” malały szanse na realizację śmiałych plany zagórskich władz. Ostatecznie budowa skoczni nie wyszła poza etap projektowy, a hala z basenem przez długie lata utknęła na poziomie, który w budowlanym żargonie określa się mianem „stanu surowego otwartego”.

Budowę obiektu kontynuował burmistrz Bogusław Jaworski, jednakże przyspieszenie tempa prac na miarę planowanego na 4 października otwarcia to efekt działań obecnego burmistrza Zagórza – Ernesta Nowaka, który skutecznie zabiegał o środki zewnętrzne na najbardziej kosztochłonne prace wykończeniowe.

Jeszcze 30 grudnia ubiegłego roku podpisał aneks umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Dokument ten zagwarantował Gminie Zagórz dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 900 000 zł na kontynuacje prac budowlanych.

Zwieńczeniem wspólnych wysiłków zagórskiego burmistrza i jego zastępczyni Alicji Wosik było pozyskanie we wrześniu br. 200 000 zł, które Gmina Zagórz otrzymała z budżetu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Jak podkreśla gospodarz zagórskiej gminy, bez tego wsparcia finansowego oddanie do użytku hali w bieżącym roku byłoby niemożliwe.

–Pragnę serdecznie podziękować Zarządowi Województwa Podkarpackiego a w szczególności Panu Marszałkowi Karapycie i Panu Marszałkowi Mikliczowi, za to że zagórska młodzież będzie mogła jeszcze w tym roku korzystać z tak wspaniałej hali – dodaje Ernest Nowak.

Pod dużym wrażeniem tempa i jakości finiszu prac budowlanych przy zagórskiej hali sportowej jest Sławomir Miklicz – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, który wizytował obiekt kilka dni temu.

– Kiedy w marcu bieżącego roku byliśmy tu wspólnie z Panią Wojewodą był tu jeden wielki plac budowy. Dziś inwestycja prezentuje się imponująco. Jest dowodem, że warto inwestować w młodzież i sport. Z wielką satysfakcją oglądam ten obiekt i serdecznie gratuluję burmistrzowi Nowakowi, zagórskim urzędnikom, dyrektorowi szkoły, ale przede wszystkim zagórskiej młodzieży, która będzie mogła korzystać z bazy sportowej o najwyższych, europejskich standardach – mówił Miklicz.

Radości z ukończenia długo wyczekiwanej inwestycji nie ukrywa Janusz Fal – dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu: – Z tej hali będzie korzystało około 300 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 2. I wszystko wskazuje na to, że ten nowoczesny obiekt będzie tętnił życiem także poza godzinami zajęć lekcyjnych, gdyż już teraz mamy liczne zgłoszenia osób prywatnych i klubów sportowych, które chciałyby korzystać z naszego obiektu.

Wykonawcą finalnego etapu robót było Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Łączny koszt budowy obiektu zamknął się kwotą niewiele ponad 6 000 000 zł.

Po finalizacji budowy hali sportowej kwestią do pilnego rozstrzygnięcia jest sposób zagospodarowania znajdującego się na piętrze basenu. – O tym czy będzie tu pływalnia, kręgielnia czy może korty tenisowe zadecydujemy wspólnie z Radą Gminy na podstawie ekspertyzy techniczno – finansowej, której wykonanie niebawem zlecimy – informuje Ernest Nowak.

Jerzy Zuba

27-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)