REKLAMA
REKLAMA

Zakończył się projekt „Czytanie Europy” w MBP (VIDEO)

SANOK. W listopadzie  odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Czytanie Europy”. Spotkania w bibliotece były inspirujące dla przybyłych gości, mieszkańców miasta oraz organizatorów.

O projekcie
Celem projektu „Czytanie Europy” była  promocja i popularyzacja współczesnego polskiego reportażu oraz polskiej literatury podróżniczej. Od kwietnia do listopada odbyło się wiele ciekawych spotkań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. W Miejskiej Bibliotece Publicznej dzielili się swoimi wrażeniami i opowieściami znakomici goście, których połączyła miłość do podróży i książek. Były spotkania autorskie z podróżnikami i autorami przewodników, wernisaże, wystawy malarstwa i fotografii, warsztaty fotograficzne, odbył się koncert, a także prezentacje multimedialne.

15 listopada Miejska Biblioteka Publiczna gościła Aleksandra Strojnego, który opowiadał o swoich podróżach w formie prezentacji multimedialnej – „W poszukiwaniu kresów Europy”.
Aleksander Strojny to z wykształcenia historyk, którego pasją jest Wschód – zagadnienie pograniczy kulturowych oraz rubieże dawnej Rzeczypospolitej. Kraj, który szczególnie poleca jako miejsce niezapomnianej podroży i przygody to Gruzja. Spotkanie to zakończyło tegoroczny projekt „Czytanie Europy”.

Czas na podsumowanie
Spotkania, które przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Przybyli z rożnych zakątków Polski goście byli zadowoleni z frekwencji.
Wprawdzie cykl „Czytacie Europy” już się zakończył, ale dyrektor biblioteki, Leszek Puchała zapewnia, że w przyszłym roku również biblioteka przygotuje ciekawą ofertę dla miłośników dobrej książki oraz owocnych spotkań z wyjątkowymi ludźmi. Już trwają przygotowania nad zaproszeniem znanych i lubianych postaci z „pierwszych stron gazet”.

Warto podkreślić, że projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z.G.

25-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)