REKLAMA
REKLAMA

Zakończył się projekt „Czytanie Europy” w MBP (VIDEO)

SANOK. W listopadzie  odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Czytanie Europy”. Spotkania w bibliotece były inspirujące dla przybyłych gości, mieszkańców miasta oraz organizatorów.

O projekcie
Celem projektu „Czytanie Europy” była  promocja i popularyzacja współczesnego polskiego reportażu oraz polskiej literatury podróżniczej. Od kwietnia do listopada odbyło się wiele ciekawych spotkań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. W Miejskiej Bibliotece Publicznej dzielili się swoimi wrażeniami i opowieściami znakomici goście, których połączyła miłość do podróży i książek. Były spotkania autorskie z podróżnikami i autorami przewodników, wernisaże, wystawy malarstwa i fotografii, warsztaty fotograficzne, odbył się koncert, a także prezentacje multimedialne.

15 listopada Miejska Biblioteka Publiczna gościła Aleksandra Strojnego, który opowiadał o swoich podróżach w formie prezentacji multimedialnej – „W poszukiwaniu kresów Europy”.
Aleksander Strojny to z wykształcenia historyk, którego pasją jest Wschód – zagadnienie pograniczy kulturowych oraz rubieże dawnej Rzeczypospolitej. Kraj, który szczególnie poleca jako miejsce niezapomnianej podroży i przygody to Gruzja. Spotkanie to zakończyło tegoroczny projekt „Czytanie Europy”.

Czas na podsumowanie
Spotkania, które przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Przybyli z rożnych zakątków Polski goście byli zadowoleni z frekwencji.
Wprawdzie cykl „Czytacie Europy” już się zakończył, ale dyrektor biblioteki, Leszek Puchała zapewnia, że w przyszłym roku również biblioteka przygotuje ciekawą ofertę dla miłośników dobrej książki oraz owocnych spotkań z wyjątkowymi ludźmi. Już trwają przygotowania nad zaproszeniem znanych i lubianych postaci z „pierwszych stron gazet”.

Warto podkreślić, że projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z.G.

25-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)