REKLAMA
REKLAMA

Zdrowy tryb życia z okazji Dnia Kobiet

SANOK. Spotkanie promujące zdrowy styl życia zgromadziło w Młodzieżowym Domu Kultury wielu gości. Z okazji Dnia Kobiet, na godzinę 10.00 do głównej sali MDK-u zostały zaproszone uczennice Gimnazjum nr I, dr Witold Skręt z Rzeszowa oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku (ekonomik).

Promocja zdrowego stylu życia była tematem wiodącym przez całe, bardzo urozmaicone spotkanie. Rozpoczęło się życzeniami złożonymi przez p.o. dyrektor MDK Małgorzatę Harnę, a następnie pani pedagog z „ekonomika”, Ewa Szwarczyk przedstawiła uczennice swojej szkoły. Dziewczęta z klasy technologii żywienia zaprezentowały gościom sposoby i zalety zwracania większej uwagi na spożywane posiłki.
– Jesteśmy szkołą promującą zdrowie, mamy certyfikat powiatowy, walczymy o wojewódzki
– tłumaczyła pani Szwarczyk, opiekunka uczennic. – Jedna z dziewcząt przygotowuje się do olimpiady w Rzeszowie promującej zdrowy tryb życia. Przychodzimy do różnych instytucji. W ubiegłym roku byliśmy w szkole podstawowej, a teraz ta większa akcja w MDK-u – dodała.

Dyrektor Małgorzata Harna podkreslała natomiast rolę, jaką pełnią Młodzieżowe Domy Kultury: – Funkcje wychowawcze są najważniejsze i takimi inicjatywami się głównie zajmujemy. W naszym województwie pozostało już tylko kilka takich ośrodków, dlatego staramy się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, organizujemy zajęcia i spotkania dla dzieci, młodzieży, która chce i uczestniczy w nich aktywnie – tumaczyła pani dyrektor.

Sebastian Kafara przygotował bezalkoholowe drinki oraz kawę latte. Uczeń III klasy Zespołu Szkół nr 1 posiada już pierwszy stopień barmański, a teraz przygotowuje się do centralnej olimpiady barmańskiej, która już w kwietniu odbędzie się w Warszawie.
Barmaństwo to przede wszystkim szlifowanie swojego talentu, ciągłe ćwiczenia. Fascynacja zaczęła się w gimnazjum od oglądania stron internetowych dotyczących tematyki, a potem przyszedł czas na naukę. Codziennie poświęcam 3, 4 godziny na ćwiczenia – opowiadał Sebastian.

Dr Witold Skręt z Rzeszowa poprowadził z kolei wykład na temat profilaktyki szyjki macicy, po którym rozpoczęła się dyskusja. Panie mogły zadawać pytania bezpośrednio oraz na karteczkach, a specjalista na wszystkie udzielił wyczerpujących odpowiedzi.

Joanna Bryndza


10-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)