REKLAMA
REKLAMA

Ziemia Sanocka dla Szpitala zebrała ponad 62 tysiące złotych!

SANOK. Ponad 62 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej, piątej już edycji akcji „Ziemia Sanocka dla Szpitala”. Pieniądze te zasilą konto sanockiego szpitala i zostaną przeznaczone na remont Oddziału Noworodkowego.

Organizatorami akcji, która odbyła się 14-15 maja byli Urząd Miasta w Sanoku, Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia oraz SP ZOZ Sanok.

Zebrane pieniądze pochodziły z różnych źródeł, np. imprez towarzyszących akcji (Spartakiada Rodzinna, Turniej Dzielnic o Mistrzostwo Sanoka „Sanok Cup 2011”, bieg z Rynku na Górę Parkową, tyrolski zjazd na linie zorganizowany przez Harcerski Klub Górski, wspinaczka na ściance wspinaczkowej w Gimnazjum nr 3, jazda quadami, Sportowa Majówka dla przedszkolaków, występy zespołów Flamenco i ZTL Sanok, koncerty) wpłat zakładów pracy na konto akcji, z loterii fantowej.

Również, tak jak zawsze na terenie całego powiatu sanockiego (pod kościołami, na rynkach, skwerach, przy sklepach) 500 wolontariuszy – uczniów sanockich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalych, prowadziło kwestę na rzecz szpitala. Najlepszy wynik zbiórki osiągnęli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „San”, którzy do 3 puszek zebrali ok. 1000 zł.

Przeprowadzono 1150 różnych bezpłatnych badań podczas białej soboty w sanockim szpitalu. Słuchacze kierunku Ratownik Medyczny z Medycznej Szkoły Policealnej uczyli zainteresowanych udzielania pierwszej pomocy. Szczególnie chętnie nauki pobierali dzieci i młodzież.
 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pomoc naszemu szpitalowi.

19-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)