REKLAMA
REKLAMA

ZOMO rodem z Sanoka w teledysku zespołu BIG CYC! (ZDJĘCIA)

GDAŃSK. 28 października zespół Big Cyc przez cały dzień gonił się z ZOMO na terenie stoczni Gdańskiej. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby niedrobny szczegół mianowicie „zomowcy” pochodzili z Sanoka!

Nie był to protest Ruchu Oburzonych, ani zemsta po latach tylko zdjęcia do teledysku, który realizowany jest do materiału z najnowszej płyty zespołu „Zadzwońcie po milicję” Akcja teledysku (piosenka pod tytułem „Polska”) realizowana była w hali nr 4 Stoczni Gdańskiej oraz na dachu hali U-bottów.

Obok zespołu w teledysku brała udział także Grupa Rekonstrukcyjna San, która wiernie odtworzyła oddział ZOMO. Pojawienie się muzyków i aktorów grających ZOMO wzbudziło sensację wśród robotników Stoczni, którzy tłumnie przybywali zobaczyć czy nie trzeba pomoc gonić „zomowców”.

W związku z tym w najnowszym teledysku zespołu Big Cyc będzie można zobaczyć sanoczan, którzy od 2006 roku tworzą Grupę Rekonstrukcji Historycznej San. Szczęśliwcami, którzy mieli okazję w mundurach ZOMO towarzyszyć oficerowi Krzysztofowi Skibie byli: Łukasz Solon, Krzysztof Juszczyk, Piotr Kita, Mariusz Małachowski, Jarosław Klaja oraz Krzysztof Krukar.

Znajomość pomiędzy członkami Grupy Rekonstrukcji Historycznej San a zespołem rozpoczęła się podczas Militariady 2011 w Nowej Dębie.

Podczas Militariady Krzysztof Skiba zaprzyjaźnił się z członkami Grupy Rekonstrukcji Historycznej San, doszło do wymiany telefonów, stron internetowych oraz przyszłych deklaracji współpracy – wspominała Katarzyna Wydra, manager zespołu Big Cyc.

Podczas rozmowy z Krzysztofem Skibą wspomnieliśmy, że dysponujemy mundurami ZOMO, co wywołało lawinę pytań z jego strony. W efekcie obejrzał film, jaki został wykonany podczas rekonstrukcji wprowadzenia stanu wojennego i zdecydowanie przypadło to artyście do gustu – mówił Łukasz Solon, Grupa Rekonstrukcji Historycznej San.

Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej San, byli pozytywnie zaskoczeni przyjęciem w Gdańsku przez członków zespołu Big Cyc.

Mieliśmy zdecydowanie najlepszego przewodnika po Gdańsku w postaci Krzysztofa Skiby. Jednak największym zaskoczeniem dla nas był fakt, że dzień przed realizacją teledysku zostaliśmy zaproszeni na koncert zespołu Big Cyc – jako goście artystów. Tuż po zakończeniu występu nieoczekiwanie w naszej loży pojawili się muzycy – wspominał Łukasz Solon.

– Grupa Rekonstrukcji Historycznej San szybko zyskała sympatię pozostałych członków zespołu, chociaż podczas kręcenia teledysku Dżej Dżej, Piękny Roman oraz Dżery walczyli przeciwko sanoczanom, dowodzonym przez oficera Skibę – dodała Katarzyna Wydra.

Z pewnością występ Grupy Rekonstrukcji Historycznej San w teledysku zespołu Big Cyc to duży sukces sanoczan. Jednak oczekiwania co do teledysku w samym Sanoku są bardzo duże. Z zaciekawieniem na najnowszy klip formacji oczekują uczniowie I LO w Sanoku, którzy z wielką ochotą chcieliby zobaczyć swojego nauczyciela historii Piotra Kitę w mundurze ZOMO u boku Krzysztofa Skiby.

info: strona zespołu Big Cyc

mb

08-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)