REKLAMA
REKLAMA

ZOMO rodem z Sanoka w teledysku zespołu BIG CYC! (ZDJĘCIA)

GDAŃSK. 28 października zespół Big Cyc przez cały dzień gonił się z ZOMO na terenie stoczni Gdańskiej. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby niedrobny szczegół mianowicie „zomowcy” pochodzili z Sanoka!

Nie był to protest Ruchu Oburzonych, ani zemsta po latach tylko zdjęcia do teledysku, który realizowany jest do materiału z najnowszej płyty zespołu „Zadzwońcie po milicję” Akcja teledysku (piosenka pod tytułem „Polska”) realizowana była w hali nr 4 Stoczni Gdańskiej oraz na dachu hali U-bottów.

Obok zespołu w teledysku brała udział także Grupa Rekonstrukcyjna San, która wiernie odtworzyła oddział ZOMO. Pojawienie się muzyków i aktorów grających ZOMO wzbudziło sensację wśród robotników Stoczni, którzy tłumnie przybywali zobaczyć czy nie trzeba pomoc gonić „zomowców”.

W związku z tym w najnowszym teledysku zespołu Big Cyc będzie można zobaczyć sanoczan, którzy od 2006 roku tworzą Grupę Rekonstrukcji Historycznej San. Szczęśliwcami, którzy mieli okazję w mundurach ZOMO towarzyszyć oficerowi Krzysztofowi Skibie byli: Łukasz Solon, Krzysztof Juszczyk, Piotr Kita, Mariusz Małachowski, Jarosław Klaja oraz Krzysztof Krukar.

Znajomość pomiędzy członkami Grupy Rekonstrukcji Historycznej San a zespołem rozpoczęła się podczas Militariady 2011 w Nowej Dębie.

Podczas Militariady Krzysztof Skiba zaprzyjaźnił się z członkami Grupy Rekonstrukcji Historycznej San, doszło do wymiany telefonów, stron internetowych oraz przyszłych deklaracji współpracy – wspominała Katarzyna Wydra, manager zespołu Big Cyc.

Podczas rozmowy z Krzysztofem Skibą wspomnieliśmy, że dysponujemy mundurami ZOMO, co wywołało lawinę pytań z jego strony. W efekcie obejrzał film, jaki został wykonany podczas rekonstrukcji wprowadzenia stanu wojennego i zdecydowanie przypadło to artyście do gustu – mówił Łukasz Solon, Grupa Rekonstrukcji Historycznej San.

Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej San, byli pozytywnie zaskoczeni przyjęciem w Gdańsku przez członków zespołu Big Cyc.

Mieliśmy zdecydowanie najlepszego przewodnika po Gdańsku w postaci Krzysztofa Skiby. Jednak największym zaskoczeniem dla nas był fakt, że dzień przed realizacją teledysku zostaliśmy zaproszeni na koncert zespołu Big Cyc – jako goście artystów. Tuż po zakończeniu występu nieoczekiwanie w naszej loży pojawili się muzycy – wspominał Łukasz Solon.

– Grupa Rekonstrukcji Historycznej San szybko zyskała sympatię pozostałych członków zespołu, chociaż podczas kręcenia teledysku Dżej Dżej, Piękny Roman oraz Dżery walczyli przeciwko sanoczanom, dowodzonym przez oficera Skibę – dodała Katarzyna Wydra.

Z pewnością występ Grupy Rekonstrukcji Historycznej San w teledysku zespołu Big Cyc to duży sukces sanoczan. Jednak oczekiwania co do teledysku w samym Sanoku są bardzo duże. Z zaciekawieniem na najnowszy klip formacji oczekują uczniowie I LO w Sanoku, którzy z wielką ochotą chcieliby zobaczyć swojego nauczyciela historii Piotra Kitę w mundurze ZOMO u boku Krzysztofa Skiby.

info: strona zespołu Big Cyc

mb

08-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)