REKLAMA
REKLAMA

„EKOsztuka” – Wernisaż w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK. 31 maja 2012 r. w sanockiej Filii miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci z autyzmem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku.


Dzieła, które zostały zaprezentowane w holu biblioteki powstały pod kierunkiem nauczycielki sztuki p. mgr  Anny Sabat i otrzymały wspólny tytuł „EKO sztuka”. Celem wystawy było nie tylko ukazanie uczniom  jak atrakcyjną formą wypowiedzi plastycznej jest technika kolażu, ale także wprowadzenie dzieci w świat ekologii. Bawiąc się wyobraźnią, własnymi pomysłami starały się wykorzystać jak najwięcej z tego co już mamy działając dla dobra Ziemi. Tak więc „ekologiczne dzieła” powstawały z kawałków niepotrzebnego materiału, folii aluminiowej czy plastykowej, starych guzików, z którymi nie wiadomo co zrobić, korków, zakrętek, ziaren, makaronów niezdatnych do spożycia, pudeł kartonowych, starych czasopism sprzed pól roku…

To wszystko było inspiracją do stworzenia małych arcydzieł sztuki. Okazało się, że poszukiwanie pomysłów na powtórne wykorzystanie danego przedmiotu jest nie tylko świetną zabawą, ale i doskonałym ćwiczeniem kreatywności. Zwyczajne rzeczy, których na co dzień nie zauważamy, zalegające gdzieś w szafkach i tylko zaśmiecające przestrzeń , połączone razem tworzą nagle nową historię i stają się widocznym znakiem siły ludzkiej wyobraźni.

Podczas wernisażu dzieci wykonały również z materiałów odpadowych wspólną pracę pt. „Wiosenna łąka”, którą ofiarowały bibliotece. Spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem dyplomów i drobnych upominków.

Irena Florczak


04-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)