REKLAMA
REKLAMA

Pożegnanie zasłużonego kapłana rodem z ziemi sanockiej

PRZEMYŚL. W piątek (1 czerwca) w przemyskiej archikatedrze w obecności biskupów  na czele z Arcybiskupem Metropolitą, ponad setki kapłanów, sióstr zakonnych oraz najbliższej rodziny pożegnano śp. Ks. Prałata dr Zdzisława Majchera.

Bóg wezwał go do wieczności w 83 roku życia i 59 roku kapłaństwa. Urodził się 15 stycznia 1929 roku w Bażanówce w Ziemi Sanockiej. Szkołę powszechną ukończył w Jaćmierzu, zaś gimnazjum męskie w Sanoku. Po zdaniu matury w roku 1948  wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W 1953 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Franciszka Bardy.

Jego pierwszą i jedyną placówką wikariuszowska były Szebnie koło Jasła. Skierowany na studia specjalistyczne na KUL-u ukończył je z tytułem doktora prawa kanonicznego w 1958 roku. Pełnił różne funkcje w Kurii Biskupiej w Przemyślu od notariusza przez kapelana biskupa, aż do kanclerza kurii. Przez kilka lat pełnił także obowiązki administratora parafii Nehrybka.

Był bliskim współpracownikiem kolejnych biskupów przemyskich: bp Franciszka Bardy, abp Ignacego Tokarczuka i obecnego abp Józefa Michalika. W 1991 roku został  oficjałem Sądu Biskupiego. Po przejściu na emeryturę w roku 2004 został zamianowany adwokatem Sądu Metropolitalnego. Do końca chętnie śpieszył z pomocą duszpasterską  w parafiach przemyskich; na co dzień odprawiał w kaplicy Sług Jezusa. Zmarł 30 maja 2012 w szpitalu przemyskim. Jego doczesne szczątki zostały złożone w grobowcu Kapituły Archikatedralnej na cmentarzu głównym przy ulicy Słowackiego w Przemyślu.

Requiescat  in  pace !

04-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)