REKLAMA
REKLAMA

13-latka i 15-latek uczestnikami wypadku

POWIAT BRZOZOWSKI. 13-letnia dziewczynka poruszająca się na rolkach zderzyła się z motocyklistą. Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem w Orzechówce. Jak ustalili policjanci, kierującym motocyklem okazał się 15-letni mieszkaniec Starej Wsi, który nie posiada uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdami.


Okres letni i zbliżające się wakacje to czas, gdy przybywa miłośników jazdy na rolkach. Ten sposób spędzania wolnego czasu może okazać się dla dzieci niebezpieczny, zwłaszcza jeśli jeżdżący na łyżworolkach korzystając z dróg zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W miniony piątek wieczorem, ofiarą takiego typu zdarzenia stała się 13-letnia dziewczynka, która poruszając się na rolkach, wyjechała na jezdnię i zderzyła się z motocyklistą.  W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że kierujący motocyklem to 15-letni mieszkaniec Starej Wsi, który nie posiada uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdami.

W wyniku tego wypadku, obydwoje z urazami głów trafili do szpitala. Dodatkowo 13-latka ma ranę ciętą wargi i złamany nos. Natomiast 15-latek, kierujący motocyklem doznał urazu oka.

W miesiącach letnich notujemy znacznie więcej zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych uczestników ruchu. Zabawa na świeżym powietrzu to ulubiona rozrywka dla naszych dzieci. Dlatego apelujemy do rodziców i opiekunów o zwracanie uwagi na to, gdzie bawią się nasze pociechy. Pamiętajmy o tym, aby nie lekceważyć miejsc niebezpiecznych. Nauczmy swoje dziecko podstawowych przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zasad poruszania po drogach, na przejściach dla pieszych oraz korzystania z poboczy.

KPP Brzozów

23-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)