REKLAMA
REKLAMA

6 posłów z Sanoka! (VIDEO HD)

SANOK. Centrum Edukacji Obywatelskiej opublikowało listę posłów i posłanek, którzy w dniu 1 czerwca 2012 roku zasiądą w ławach poselskich w ramach XVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Po raz pierwszy wśród młodych aktywistów znalazło się aż 6 uczniów sanockich szkół.

Eliminację do Sejmu Dzieci i Młodzieży polegały na zorganizowaniu przez uczniów poszczególnych szkół debaty, której celem był rozwój szkolnych demokracji. Do zmagań stanęły 3 sanockie placówki: Gimnazjum nr 2, II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół nr 1 w Sanoku.

Sanockie szkoły wypadły znakomicie, klasyfikując się na czołowych pozycjach na Podkarpaciu. Zwycięzcą rywalizacji wojewódzkiej został popularny Ekonomik (6 miejsce w Polsce), który zgromadził 96/100 punktów. Na drugiej lokacie sklasyfikowane zostało II Liceum Ogólnokształcące (83 punkty). Natomiast na 5 pozycji uplasowało się Gimnazjum nr 2 w Sanoku (72 punkty).

Dwa najlepsze zespoły z każdego województwa weszły w skład Komisji Sejmowej, która spotka się w dniach 12-13 maja w Warszawie. Zaszczyt ten spotkał uczniów z Zespołu Szkół nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

Parlamentarzystami zostali:

Zespół Szkół nr 1: Dominika Sokalska, Żaneta Żołnierczyk

II Liceum Ogólnokształcące: Karina Szmyd, Maciej Fabian

Gimnazjum nr 2: Adam Bartkowski, Sylwia Czapor

 

Relacja z najwyżej ocenionej debaty w województwie:


 

 

23-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)