REKLAMA
REKLAMA

9500zł łupem złodziei

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj doszło do dwóch włamań. Łącznie straty sięgają kwoty 9500 zł. Możemy w prosty sposób zapobiec włamaniom. Wystarczy zastosowanie kilku podstawowych zasad. Nie pozwólmy się okraść!

POLICJA

POLICJA

Do włamań doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowościach Besko i Zahutyń. W Besku złodziej wykorzystując nieobecność domowników włamał się do środka i ukradł pieniądze oraz biżuterię wartości 3500zł. W Zahutyniu sytuacja wyglądała identycznie. Z tą różnicą, że skradziono mienie wartości 6000zł.

Jesień oraz zima to czas, gdy na zewnątrz szybko robi się ciemno. Warto mieć na uwadze, że wcześnie zapadający zmrok sprzyja włamywaczom. Wystarczy chwila nieuwagi i możemy stać się ofiarą przestępstwa. Policja apeluje – bądźmy ostrożni! Przede wszystkim należy zwracać uwagę, by podczas naszej nieobecności, nawet chwilowej, wszystkie okna i drzwi były dobrze pozamykane. Ważne jest również, by drzwi wejściowe były zaopatrzone w solidne zamki. Pamiętajmy, to okazja czyni złodzieja – uchylone okno, niedomknięte drzwi, bądź nasza chwilowa nieobecność są taką właśnie okazją. Dodatkowym zabezpieczeniem może być pomoc sąsiedzka. Poprośmy sąsiada aby podczas naszej nieobecności zwrócił uwagę na nasz dobytek.

Zalecamy również, aby podczas wieczornej nieobecności pozostawić w swoim mieszkaniu włączone światło. Dla przestępcy jest to znak, że ktoś z domowników przebywa w lokalu.

Przestrzegamy, żeby nie wpuszczać do domów osób, których nie znamy. Oferta sprzedaży pościeli czy sprzętu może się okazać pretekstem do kradzieży cennych rzeczy.

Jeśli padliśmy ofiarą lub jesteśmy świadkami przestępstwa, bądź zachowanie obcych nam osób wzbudza nasze podejrzenia, natychmiast informujmy Policję:

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku
ul. Witkiewicza 3
tel. 13.46 57 310 lub telefon alarmowy 997

KPP SANOK

08-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)