REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Przyłapani na próbie kradzieży kabla wysokiego napięcia!

DOBRA/GMINA SANOK. Trzech młodych mężczyzn próbowało ukraść przewody energetyczne z terenu byłej żwirowni w miejscowości Dobra. Po zbiciu izolatorów jeden z nich wyszedł na słup, aby odciąć zwisające kable. Młody mężczyzna został porażony prądem. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W niedzielę przed godz. 22. policjanci pracowali na miejscu zdarzenia na terenie byłej żwirowni w Dobrej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trzech młodych mężczyzn, dwóch w wieku 22 lat i jeden 21 lat, wszyscy mieszkańcy powiatu sanockiego, usiłowało ukraść przewody elektryczne z nieczynnej linii energetycznej. Kilka sztuk przewodów udało im się odciąć, jednak gdy usiłowali odciąć kolejny, znajdujący się wówczas na słupie 22-latek został rażony prądem. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze KPP w Sanoku, KP PSP w Sanoku oraz Pogotowie Ratunkowe.

Naszym zadaniem było przeprowadzenie bezpiecznej ewakuacji. Dysponujemy sprzętem dzięki któremu w takich sytuacjach możemy wykonywać nasze obowiązki – mówił Grzegorz Oleniacz, rzecznik prasowy KP PSP w Sanoku.

Dwóch pozostałych sprawców policjanci zbadali alkomatem. 22-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast 21-latek niecałe 2 promile. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia stosownych wyjaśnień.

W poniedziałek po południu usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. Mężczyzna przewieziony do szpitala zostanie przesłuchany po powrocie do zdrowia.

KPP Sanok

13-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)