REKLAMA
REKLAMA

Apelujemy o ostrożną jazdę

POWIAT SANOCKI. Policja zwraca się do kierowców o szczególną ostrożność z uwagi na wcześnie zapadający zmrok i bardzo zmienną pogodę. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze

oraz zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Jesień to czas, gdy rano dłużej jest ciemno, a po południu dość szybko zapada zmrok. To również czas, gdy niespodziewanie zmienia się pogoda. Wyczuwamy w otoczeniu spory spadek temperatury, bądź niespodziewanie zaczyna padać deszcz, a czasami nawet śnieg. Według policyjnych danych jesień to czas, gdy częściej niż w innych porach roku dochodzi do zdarzeń drogowych. Według statystyk najczęstszą przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy jadącymi pojazdami.

Zdjęcie z tegorocznej kolizji

Z tego typu sytuacją Policja spotkała się wczoraj, gdy na ul. Heweliusza w Sanoku po południu doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący hondą, 27-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, nie zachowując bezpiecznej odległości pomiędzy swoim pojazdem, a poprzedzająca go zastawą, najechał na jej tył. W tej kolizji na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawę zakończono na miejscu, wypisując sprawcy mandat karny.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy kierowaniu pojazdami. Szczególnie ważne jest tu dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni oraz zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych.

Zdjęcie z tegorocznej kolizji

KPP Sanok

18-10-2012

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.