REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

AKTUALIZACJA (ZOBACZ VIDEO HD) Bandyci zaatakowali autokar z kibicami… Wielkie manewry w Gminie Zagórz (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

AKTUALIZACJA (ZOBACZ VIDEO HD) Bandyci zaatakowali autokar z kibicami… Wielkie manewry w Gminie Zagórz (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

KALNICA/GMINA ZAGÓRZ. Wczoraj w Kalnicy odbyły się międzynarodowe manewry strażackie z udziałem: studentów i wykładowców Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia we Lwowie, funkcjonariuszy: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR, Służb Medycznych z sanockiego szpitala oraz jednostek OSP z Gminy Zagórz.

Ćwiczenia z udziałem polskich i ukraińskich służb to ukoronowanie realizowanego od początku bieżącego roku projektu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowem oraz Państwowego Lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia.

Pierwsze ze zdarzeń to inscenizacja wypadku samochodowego, z udziałem busa z kibicami oraz samochodu osobowego, którym podróżowali groźni bandyci. Napastnicy ostrzeliwują busa a następnie kryją się w pobliskich zabudowaniach. Duża ilość poszkodowanych i rannych to wyzwanie dla służb ratowniczych.

W drugiej scence, funkcjonariusze Policji zatrzymują bandytów. W trakcie prowadzonych działań dochodzi jednak do pożaru budynku. Niezbędne staje się więc, wezwanie na miejsce kolejnych zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ostatnim epizodzie prowadzone są poszukiwania dwóch poszkodowanych z wypadku busa, którzy tuż po zdarzeniu, prawdopodobnie działając w szoku, uciekli w pobliskie zarośla. W tym zdarzeniu udział biorą: Grupa Bieszczadzka GOPR, funkcjonariusze Policji oraz Straży Granicznej (z racji tego, że według scenariusza, do zdarzenia doszło tuż przy granicy państwa).

Manewry w Kalnicy odbyły się w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Istotą projektu o wartości ponad 36 tys. zł była integracja i doskonalenie zawodowe wybranych przedstawicieli polskiej i ukraińskiej administracji publicznej oraz służb mundurowych w perspektywie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Euro 2012”.

img_8492

09-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)