REKLAMA
REKLAMA

Beksiński dla uczniów

SANOK. Uczniowie sanockich szkół ponadgimnazjalnych poznają życie i twórczość Zdzisława Beksińskiego. Jak się okazuje często ich rówieśnicy z innych miast w Polsce wiedzą o artyście więcej i częściej odwiedzają wystawy

w galerii Beksińskiego niż sami sanoczanie.

Właśnie dlatego starostwo powiatowe wraz z muzeum wpadło na pomysł promocji artysty wśród młodzieży. – Pomysł takich lekcji narodził się po I Nocach Kultury Galicyjskiej, kiedy okazało się że wielu sanoczan korzystających z bezpłatnych odwiedzin w Muzeum Historycznym, byli w nim po raz pierwszy w życiu – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Pomysłodawcy chcą więc by młodzi sanoczanie z życiem i twórczością Zdzisława Beksińskiego oswajali się na miejscu w Sanoku a nie dowiadywali się o nim z reprodukcji obrazów i informacji w podręcznikach. – Po szkołach średnich młodzież wyjeżdża z Sanoka często nigdy nie goszcząc w naszym muzeum i później gdzieś w świecie dowiaduje się że jest u nas galeria którą obejrzeli już ludzie z Warszawy, Krakowa czy Poznania, a oni nie. Chcemy to zmienić – mówi Wiesław Banach dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku.

Lekcje będą prowadzone do końca roku szkolnego. W tym czasie ekspozycje odwiedzi około tysiąca uczniów z sanockich szkół ponadgimnazjalnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

07-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)