REKLAMA
REKLAMA

Breakout już w niedzielę na skansenie!

SANOK. Piotr Nalepa – syn Tadeusza jednego z założycieli grupy Breakout wystąpi razem z zespołem podczas niedzielnego święta miodu – Bartnik. Na imprezę zaprasza starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Breakout powstał 44 lata temu. Pierwszymi członkami grupy byli: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Mira Kubasińska (śpiew), Janusz Zieliński (gitara basowa), Krzysztof Dłutowski (organy) oraz Józef Hajdasz (perkusja). W 1969 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu „Na drugim brzegu tęczy”.

W roku 1970 grupa coraz częściej była krytykowana przez media za muzykę pro-zachodnią i długie włosy. W końcu doprowadziło to do całkowitego zakazu emitowania utworów w radiu i telewizji. Jednak w marcu udało się nagrać płytę „70a”. Rok później zespół wydał jedną z najlepszych płyt – „Blues”.

Zespół oficjalnie istniał do roku 1982, kiedy to lider zespołu Tadeusz Nalepa rozpoczął karierę solową. Do dnia dzisiejszego był reaktywowany jeszcze wiele razy z okazji wielu imprez i koncertów. Ostatnio przez Piotra Nalepę syna Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Zespół aktualnie na koncertach gra największe przeboje: Modlitwę, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Gdybyś kochał hej, Poszłabym za tobą, a także nowe wersje Do kogo idziesz i Chciałabym być słońcem.

Te i inne przeboje będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę w sanockim skansenie gdzie gwiazda wieczoru będzie grupa Breakout. Początek imprezy na której oprócz gwiazdy wystąpią również: Fanfary z Transylwanii, oraz sanocka grupa Casiiopeia, o godzinie 14-tej. Wstęp na imprezę jest wolny. W programie również konkurs na najlepsze jadło i nalewkę miodową. Przez cały czas będzie można spróbować regionalnych potraw i miodu.

Koncerty
Godz.14.00 – Klasyka na otwarcie – Rodzinny duet skrzypcowo-akordeonowy Małgorzaty i Seweryna Gajdów oraz akordeonista Rafał Pałacki  Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku
Godz.15.30 – Zespół Cassiopeia na Folkowo
Godz.17.00 – Fanfary z Transylwanii
Godz. 19.30- BREAKOUT

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

24-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)