REKLAMA
REKLAMA

Breakout już w niedzielę na skansenie!

SANOK. Piotr Nalepa – syn Tadeusza jednego z założycieli grupy Breakout wystąpi razem z zespołem podczas niedzielnego święta miodu – Bartnik. Na imprezę zaprasza starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Breakout powstał 44 lata temu. Pierwszymi członkami grupy byli: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Mira Kubasińska (śpiew), Janusz Zieliński (gitara basowa), Krzysztof Dłutowski (organy) oraz Józef Hajdasz (perkusja). W 1969 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu „Na drugim brzegu tęczy”.

W roku 1970 grupa coraz częściej była krytykowana przez media za muzykę pro-zachodnią i długie włosy. W końcu doprowadziło to do całkowitego zakazu emitowania utworów w radiu i telewizji. Jednak w marcu udało się nagrać płytę „70a”. Rok później zespół wydał jedną z najlepszych płyt – „Blues”.

Zespół oficjalnie istniał do roku 1982, kiedy to lider zespołu Tadeusz Nalepa rozpoczął karierę solową. Do dnia dzisiejszego był reaktywowany jeszcze wiele razy z okazji wielu imprez i koncertów. Ostatnio przez Piotra Nalepę syna Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Zespół aktualnie na koncertach gra największe przeboje: Modlitwę, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Gdybyś kochał hej, Poszłabym za tobą, a także nowe wersje Do kogo idziesz i Chciałabym być słońcem.

Te i inne przeboje będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę w sanockim skansenie gdzie gwiazda wieczoru będzie grupa Breakout. Początek imprezy na której oprócz gwiazdy wystąpią również: Fanfary z Transylwanii, oraz sanocka grupa Casiiopeia, o godzinie 14-tej. Wstęp na imprezę jest wolny. W programie również konkurs na najlepsze jadło i nalewkę miodową. Przez cały czas będzie można spróbować regionalnych potraw i miodu.

Koncerty
Godz.14.00 – Klasyka na otwarcie – Rodzinny duet skrzypcowo-akordeonowy Małgorzaty i Seweryna Gajdów oraz akordeonista Rafał Pałacki  Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku
Godz.15.30 – Zespół Cassiopeia na Folkowo
Godz.17.00 – Fanfary z Transylwanii
Godz. 19.30- BREAKOUT

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

24-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)