REKLAMA
REKLAMA

Coraz bliżej Natchnieni Bieszczadem

CISNA / BIESZCZADY. Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej zaprasza na IV edycję festiwalu Natchnieni Bieszczadem, który odbędzie się w dniach od 9 do 11 sierpnia w Cisnej.

W czwartek od 10.00 zapraszamy na „Wędrówki Bieszczadzkie” czyli mini rajd po najważniejszych miejscach związanych z naszą miejscowością. Rajd rozpoczniemy na parkingu przed Urzędem Gminy w Cisnej.

O 19.00 na terenie Agroturystyki Tramp w Cisnej rozpoczniemy nasz festiwal kameralnym spotkaniem z piosenką poetycką i turystyczną oraz amatorskimi filmami związanymi tematycznie z Bieszczadami. W czasie czwartkowego wieczoru uczestnicy warsztatów organizowanych przez nasze Stowarzyszenie przedstawią spektakl muzyczno-teatralny  pod kierownictwem miejscowego muzyka – Ernesta „Gulka” Drelicha.

10 sierpnia na „Małej scenie” na terenie Agroturystyki Tramp odbędzie się drugi już wieczór poezji, w czasie którego wyróżnieni zostaną zwycięzcy IV edycji turnieju poetyckiego „Dźwiękosłowa”. Ponadto w czasie wieczoru poezji czeka nas wiele atrakcji spod szyldu gitary i pióra. Swoją twórczość zaprezentuje legenda poezji Bieszczadów – Ryszard Szociński oraz Mirosław Welz, a zaraz po nich na scenę wkroczą kolejni wykonawcy związani od lat z nurtem poezji śpiewanej. Swoje krótkie recitale, których rozwinięcie będzie nam dane wysłuchać w sobotę na dużej scenie, przedstawią Andrzej Szęszoł – bard poetyckiego zagłębia mieleckiego, związana z regionem artystka Agata Rymarowicz oraz legendarna już Wolna Grupa Bukowina. Na zakończenie wieczoru poezji odbędzie się projekcja kolejnego amatorskiego filmu o tematyce bieszczadzkiej w ramach małego letniego kina. Zarówno w czwartkowym, jak i piątkowym spotkaniu można uczestniczyć bezpłatnie.

11 sierpnia to główny dzień Festiwalu Natchnieni Bieszczadem w Cisnej. Rozpoczynamy już 15.00 tuż przy ciśniańskim „Orliku” wolną sceną, na której swój dorobek przedstawią zespoły i twórcy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z muzyką lub chcą zaprezentować swą twórczość szerszemu gronu słuchaczy. O 17.30 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Festiwalu Natchnieni Bieszczadem i od tego momentu czeka nas seria wspaniałych koncertów. Pierwszy na scenę wkroczy znany wszystkim, związany od lat z Bieszczadami zespół prezentujący szeroko rozumianą piosenkę turystyczną, czyli Wołosatki. Następnie usłyszymy Agatę Rymarowicz i Tadeusza Kroka z zespołem, którzy zaprezentują nam materiał ze swojej najnowszej płyty. Po nich na scenę wkroczą mistrzowie gitar klasycznych i wspaniałej poezji, czyli Andrzej Szęszoł z zespołem przedstawiający aranżacje wierszy Andrzeja Ciacha. Po mieleckich bardach swoje umiejętności zaprezentuje  gość z Irlandii Tony Milner, który wprowadzi nas w prawdziwe wydarzenie wieczoru. Na scenie pełnię swych możliwości i pełny repertuar koncertowy przedstawi legenda piosenki poetyckiej i jeden z zespołów tworzących ten nurt, czyli Wolna Grupa Bukowina. Na zakończenie naszego Festiwalu zapraszamy na koncert niesamowicie energetycznego zespołu prosto ze Lwowa, czyli folkowo-rockową eksplozję ukrytą pod nazwą Green Silence. Zapraszamy serdecznie na trzy wspaniałe dni festiwalowe wypełnione muzyką i wydarzeniami związanymi z naszą małą ojczyzną Bieszczadami.

06-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)