REKLAMA
REKLAMA

Czy kupowanie „fanów” z Facebooka jest etyczne? UWAGA! Oszuści też lubią Facebooka!

Popularność serwisów społecznościowych rośnie w szybkim tempie,a co za tym idzie, znajdują się osoby, które taki stan rzeczy postanawiają wykorzystać. Cały proceder jest bardzo prosty: sprzedawca oferuje towar w postaci określonej liczby „fanów” i otrzymuje za to wynagrodzenie. Czy manipulowanie ilością osób „lubiących” daną rzecz czy portal internetowy jest postępowaniem etycznym? Esanok.pl mówi stanowcze NIE!

Okazuje się, że kupowanie fikcyjnych fanów z Facebooka jest zjawiskiem stale się pogłębiającym.

W internecie istnieją miejsca, gdzie za odpowiednią opłatą możemy „zyskać” praktycznie dowolną liczbę osób, które „lubią to”.  Przykładem są liczne aukcje:

Ofertą aukcji jest 100 fanów którzy polubią Twój Fanpage.
Fani pochodzą z Polski oraz są aktywnymi użytkownikami Facebooka„.

„Cena: 7,99 zł za 110 fanów”.

Inni idą jeszcze dalej, proponując techniki pozyskiwania „fanów”:

Jedyny naturalny zrównoważony sposób zapewniający dokładnie 50 nowych fanów dziennie, dzięki temu system jest w pełni bezpieczny gdyż nie generuje skokowego przyrostu fanów (np. o 1000 w 24 godziny)„.

Możemy także liczyć na promocję dotyczącą sprzedawanych pakietów „osób”:

„Przy zakupie 3 sztuk 1 otrzymujesz gratis!”

Więcej zobaczysz tutaj:

http://allegro.pl/500-fanow-fani-facebook-promocja-fan-page-szybko-i2220058078.html

W tym momencie trudno określić czy opisywany proceder jest tylko modą czy może początkiem wielkiego biznesu. Warto jednak zastanowić się nad tym czy sprzedawanie „fanów” jest etyczne. Prawo nie zabrania takich ruchów, ale z pewnością każdy z nas powinien zastanowić się nad tym, czy wycenianie użytkownika na np 30 groszy i handel pakietami osób nie jest przekroczeniem granicy smaku i moralnej uczciwości.

Portal Esanok.pl jest dumny z każdej osoby, która zdecydowała się na kliknięcie „Lubię to” w sekcji naszej strony, oddając tym samym głos poparcia dla osób tworzących serwis. Mamy zaszczyt cieszyć się tylko autentycznymi, prawdziwymi i uczciwymi odbiorcami, jednocześnie zapewniając, że nie damy się wkręcić w kupowanie „fanów” aby w ten nieuczciwy sposób manipulować internautami .

Więcej o procederze kupowania znajomych można przeczytać na serwisie finansowym Bankier.pl :

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fana-z-Facebooka-sprzedam-2181831.html


 

 

02-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)