REKLAMA
REKLAMA

Czy Sanok oraz Powiat Sanocki powalczą o pieniądze na remonty dróg?

PODKARPACIE. Na wrzesień zaplanowano kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach programu „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”.

Z tego tytułu na drogi województwa może trafić 62 mln zł.

Do tej pory, w ramach programu, na Podkarpaciu przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł. Na realizację zadań zaplanowanych na 2013 rok dla województwa podkarpackiego przyznano dotację w wysokości  62 mln 270 tys. zł.

Rządowe dofinansowanie przeznaczone jest w połowie na drogi gminne i powiatowe. W ramach programu samorządy mogą starać się o refundację do 30% inwestycji drogowych planowanych na 2013 rok, w wysokości do 3 mln zł.

Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania nie więcej niż jednego zadania, a powiat ziemski – nie więcej niż dwóch zadań.

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach kolejnej edycji programu będzie przeprowadzony od 1 września do 30 września 2012 roku. Nabór przeprowadza Wojewoda Podkarpacki.

Które drogi, odcinki dróg według Państwa należy remontować w mieście lub powiecie?

Esanok.pl / PUW

31-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)