REKLAMA
REKLAMA

Dobry nabór do sanockich szkół średnich

POWIAT SANOCKI. Zakończył się nabór do sanockich szkół ponadgimnazjalnych. Dyrektorzy placówek potwierdzają – przyjęto więcej uczniów niż w roku poprzednim.

 

Zaskoczenia nie było. Największym zainteresowaniem cieszyło się I Liceum Ogólnokształcące do którego dostało się 240 uczniów. Kolejną, najbardziej obleganą szkołą było II LO. Od przyszłego roku będzie tam uczęszczać o 30 uczniów mniej niż w I LO. Wśród szkół technicznych i profilowanych króluje Zespół Szkół nr. 3. Dostało się tam aż 210 młodych osób.

Zdecydowanie był to lepszy nabór niż w roku poprzednim. Najbardziej jesteśmy zadowoleni z wysokiego poziomu jaki reprezentują nasi przyszli uczniowie. Przy rekrutacji najsłabszy wynik, na kierunku technik mechatronik, wynosił 92pkt. W przypadku kierunku technik informatyk liczba ta była równa 85pkt – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr.3 Krzysztof Futyma.

Na dobrym poziomie jest Szkoła Zawodowa nr. 5 gdzie łącznie przyjęto ponad 150 osób. Największą popularnością cieszy się technik usług fryzjerskich, fototechnik, oraz nowo powstały zawód – technik organizacji reklamy.

Bardzo podobny wynik reprezentują dwie szkoły. Zespół Szkół nr. 2 przyjął w tym roku 145 byłych gimnazjalistów, natomiast Zespół Szkół nr. 1 o jedną osobę więcej. – Otrzymaliśmy bardzo dużo podań z okolic Sanoka, z terenów bieszczadzkich a nawet wnioski uczniów, którzy ukończyli szkoły poza granicami Polski – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr. 1 Maria Pospolitak i dodaje, że poziom w tym roku był bardzo wysoki. Próg punktowy wynosił od 90 do 100 pkt. Zespół Szkół nr. 4  do swojego grona, przyjął 95 uczniów.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

O naborze do szkół średnich informował portal Esanok.pl w dniu 6 lipca. Zobacz jak dokładnie kształtował się nabór do sanockich placówek. Więcej informacji poniżej.

NABÓR DO SANOCKICH SZKÓŁ ŚREDNICH – Esanok.pl

 

 

18-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)