REKLAMA
REKLAMA

Pół kilometra nowej ścieżki rowerowej w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK. W Sanoku powstała pierwsza w pełni oznakowana ścieżka rowerowa. Jej pomysłodawcami są władze Miasta Sanoka, zaś wykonawcą Zakład Dróg Miejskich.

Nowa, współdzielona z ciągiem pieszym, ścieżka rowerowa na razie liczy 0,5 km długości i biegnie wzdłuż Potoku Płowieckiego, na odcinku od parkingu przy Gimnazjum nr 1 do Alei Wojska Polskiego. Trzymetrowej szerokości odcinek traktu pieszo-jezdnego oznakowano pionowo i poziomo. Miasto ma plan przedłużenia w najbliższym czasie tej ścieżki. Wytyczenie jej świetnie wpisuje się w plany władz Sanoka objęcia miasta siecią dróg rowerowych.

– Przygotowujemy projekt sieci ścieżek rowerowych w mieście i od przyszłego roku sukcesywnie będziemy starali się go realizować. Najpierw chcemy, aby powstał ciąg rowerowy wzdłuż obydwu brzegów Sanu. Współdzielone miejsce dla ciągu pieszo-jezdnego planujemy utworzyć także pomiędzy budynkiem Komendy Powiatowej Policji a ośrodkiem „Sosenki”, podobnie wzdłuż ulicy Rybickiego. Aby stworzyć ciąg ścieżek będzie potrzeba dobudowania kilku odcinków, ale myślę, że od przyszłego roku sukcesywnie będziemy to robić w oparciu o powstający projekt – informuje Ziemowit Borowczak, zastępca burmistrza Sanoka.

Nie wszystkie planowane w mieście ścieżki będą asfaltowe czy betonowe, część z nich pozostanie szutrowa. Tego typu ścieżki bardzo dobrze sprawdzają się w wielu miastach na przykład na terenach zielonych, zwłaszcza w okresach deszczowych, gdzie opad szybko wnika w grunt i ścieżka zaraz po deszczu jest sucha.

Władze Sanoka sugerują, że dobrze byłoby nazwać zrekonstruowany bulwar wzdłuż potoku, stanowiący ciąg pieszo-jezdny. Czekamy na propozycje mieszkańców.

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

18-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)