REKLAMA
REKLAMA

Pół kilometra nowej ścieżki rowerowej w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK. W Sanoku powstała pierwsza w pełni oznakowana ścieżka rowerowa. Jej pomysłodawcami są władze Miasta Sanoka, zaś wykonawcą Zakład Dróg Miejskich.

Nowa, współdzielona z ciągiem pieszym, ścieżka rowerowa na razie liczy 0,5 km długości i biegnie wzdłuż Potoku Płowieckiego, na odcinku od parkingu przy Gimnazjum nr 1 do Alei Wojska Polskiego. Trzymetrowej szerokości odcinek traktu pieszo-jezdnego oznakowano pionowo i poziomo. Miasto ma plan przedłużenia w najbliższym czasie tej ścieżki. Wytyczenie jej świetnie wpisuje się w plany władz Sanoka objęcia miasta siecią dróg rowerowych.

– Przygotowujemy projekt sieci ścieżek rowerowych w mieście i od przyszłego roku sukcesywnie będziemy starali się go realizować. Najpierw chcemy, aby powstał ciąg rowerowy wzdłuż obydwu brzegów Sanu. Współdzielone miejsce dla ciągu pieszo-jezdnego planujemy utworzyć także pomiędzy budynkiem Komendy Powiatowej Policji a ośrodkiem „Sosenki”, podobnie wzdłuż ulicy Rybickiego. Aby stworzyć ciąg ścieżek będzie potrzeba dobudowania kilku odcinków, ale myślę, że od przyszłego roku sukcesywnie będziemy to robić w oparciu o powstający projekt – informuje Ziemowit Borowczak, zastępca burmistrza Sanoka.

Nie wszystkie planowane w mieście ścieżki będą asfaltowe czy betonowe, część z nich pozostanie szutrowa. Tego typu ścieżki bardzo dobrze sprawdzają się w wielu miastach na przykład na terenach zielonych, zwłaszcza w okresach deszczowych, gdzie opad szybko wnika w grunt i ścieżka zaraz po deszczu jest sucha.

Władze Sanoka sugerują, że dobrze byłoby nazwać zrekonstruowany bulwar wzdłuż potoku, stanowiący ciąg pieszo-jezdny. Czekamy na propozycje mieszkańców.

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

18-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)