dr Joanna Woyciechowska w sanockim Oddziale PTSR!
SANOK. Gościem sanockiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego będzie dr Joanna Woyciechowska, założycielka Wielodyscyplinarnego Programu dla Osób z SM. Spotkanie odbędzie się 14 września o godzinie 16:30. Zapraszamy.
Korzystając z pobytu dr Joanna Woyciechowska w Polsce, mamy zaszczyt gościć Ją w naszym Oddziale. Jest to dla nas wielkie wydarzenie i zaszczyt, że mimo bardzo napiętego planu spotkań, dr Joanna znalazła czas, dla naszego, tak „młodego”Oddziału.
Dr Joanna Woyciechowska jest absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej. Specjalizacja I i II stopnia z neurologii otrzymała w Warszawskiej Klinice Neurologicznej. Doktorat z neuroimmunologii, obroniony w Państwowym Zakładzie Higieny, był sponsorowany przez Instytut Psychoneurologiczny.
Od 1974 roku przebywa w USA, gdzie przez pięć lat pracowała naukowo w Narodowych Instytutach Zdrowia. Najpierw jako Visiting Fellow, a potem jako Medical Fellow. Rezydenturę neurologiczną powtórzyła w Georgetown University w Waszyngtonie.
W 1987 roku założyła Wielodyscyplinarny Program dla Osób z SM, którego przez następne 9 lat była dyrektorem. Od 1996 roku opiekuje się chorymi i jednocześnie studiuje oraz praktykuje Medycynę Integracyjną w Północnej Karolinie.
Jest autorką wielu specjalistycznych publikacji i książek dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. W tym Przewodnika dla osób chorych „Sobie Moc”, o którym wieloletnia wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego dr med. Barbara Patzer pisze: „Przewodnik dla osób z SM pt „Sobie Moc” jest cennym zbiorem własnych przemyśleń na temat radzenia sobie z przewlekłą i destrukcyjną chorobą centralnego układu nerwowego, jaką jest stwardnienie rozsiane”.
Własne, wieloletnie doświadczenie lekarza skoncentrowanego głównie na tym schorzeniu pozwala dr Woyciechowskiej podejść w sposób niesłychanie szeroki do różnych aspektów tej choroby, począwszy od czynników usposabiających do jej powstania na poziomie genetyki, nawyków codziennych, niezdrowej diety, sposobu myślenia, alergii, zaburzeń wchłaniania w jelitach, urazów psychicznych i fizycznych poprzez uszkodzenie układu immunologicznego do wpływu wielu tych czynników na odpowiedź układu neuroimmunologicznego.
Rzetelna informacja na temat możliwości terapeutycznych daje osobom z SM wgląd w ofertę medycyny w tym schorzeniu.
Szerokie spojrzenie na udział własny pacjenta w procesie samoleczenia, stosunku do choroby, wyzwania, jakie choroba stanowi i aktywnej walki z objawami są nie do przecenienia.
Głębokie, humanistyczne i filozoficzne podejście do zagadnienia daje pacjentowi niezrównany oręż w zmaganiach z chorobą.
W języku polskim wydane są trzy książki autorstwa dr.Joanna Woyciechowska:
SOBIE MOC – czyli rehabilitacja wielowymiarowa w stwardnieniu rozsianym. Przewodnik dla osób z SM pt „Sobie Moc” napisany przez dr n. med. Joannę Woyciechowską, jest cennym zbiorem własnych przemyśleń na temat radzenia sobie z przewlekłą i destrukcyjną chorobą centralnego układu nerwowego, jaką jest stwardnienie rozsiane.
SM – jak walczyć o zdrowie z pomocą RW, CUD, WOW
Książka dr Joanny Woyciechowskiej SM – jak walczyć o zdrowie z pomocą RW, CUD i WOW jest nową pozycją dla osób z SM i nierozerwalnie związaną z jej poprzednio wydanym Przewodnikiem dla Osób z SM.
Siła i mądrość
Rehabilitacja wielowymiarowa dla osób z SM.
Kolejna książka dr Joanny Woyciechowskiej, poświęcona problemom związanym ze stwardnieniem rozsianym, jest kontynuacją i rozwinięciem poprzednich pozycji. Znajdziemy w niej przegląd najnowszych badań naukowych – dotyczących współczesnej terapii stwardnienia rozsianego, jak i terapii naturalnych – stosowanych przy SM przez wielu pacjentów.
Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich członków Sanockiego Oddziału PTSR jak i wszystkie zainteresowane osoby, chcące uczestniczyć w tym spotkaniu.
Miejsce spotkania: Sala Edukacyjna Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sanoku, ul.800-Lecia 26.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
Oddział w Sanoku
606 753 308
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz