REKLAMA
REKLAMA

Drużynowy sukces szachistów z Gimnazjum nr 2 w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Zespole Szkół w Golcowej odbyła się Rejonowa Gimnazjada w szachach drużynowych. Reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Sanoku, po zaciętych pojedynkach, zajęli 2. miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w grudniu w Krośnie.

W turnieju wzięło udział osiem szkół z powiatu: sanockiego (Gimnazjum nr 2 Sanok, Gimnazjum nr 4 Sanok), brzozowskiego (Gimnazjum Brzozów, Gimnazjum Golcowa), leskiego (Gimnazjum Średnia Wieś, Gimnazjum Olszanica) i bieszczadzkiego (Gimnazjum Czarna, Gimnazjum Ustrzyki Dolne). Turniej rozgrywany był systemem „ każdy z każdym ”, w sportowej atmosferze, w duchu „ fair play ”.

Zawody szachowe stały na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Trzeba przyznać, że zespoły prezentowały dość wyrównane umiejętności.

Godziny zmagań nad szachownicą w atmosferze intelektualnego skupienia świadczyły o wysokim poziomie turnieju oraz o wspaniałym przygotowaniu jego uczestników.

Zwycięstwo odnieśli szachiści z Gimnazjum w Golcowej. Tuż za gospodarzami, uplasowali się sanoczanie z gimnazjalnej „dwójki”.

Szachowa reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Sanoku:

1. Aleksandra Marczak kl. 2a ( kapitan drużyny)
2. Paweł Kostelniuk kl. 3 d
3. Remigiusz Błaszczak kl. 3d
4. Adam Bartkowski kl. 3e

Opiekun drużyny:
Kamila Królicka


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)