REKLAMA
REKLAMA

Wpłacił zaliczkę na samochód. Sprzedający zniknął

NIEBOCKO / POWIAT BRZOZOWSKI. 25-letni mieszkaniec Niebocka zakupił pojazd za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Na konto sprzedającego wpłacił zaliczkę w kwocie 1000 zł. Po wpłaceniu tych pieniędzy kontakt ze sprzedającym urwał się.

25  -letni mieszkaniec Niebocka, podczas przeglądania stron internetowych zainteresował się atrakcyjną ofertą sprzedaży samochodu osobowego. Ogłoszenie było wiarygodne, podane w nim były dane sprzedającego oraz jego numer telefonu. Po telefonie do sprzedającego, mieszkaniec Niebocka dowiedział się, że nie jest on jedyną osobą, która jest zainteresowana tym pojazdem. Sprzedający dał mu do zrozumienia, że samochód zostanie sprzedany temu, kto pierwszy wpłaci zaliczkę na jego konto. Zdecydowany na zakup pojazdu młody człowiek wpłacił na konto sprzedającego 1000 zł. Młody mężczyzna zorientował się, że został oszukany, gdy kontakt ze sprzedającym urwał się.

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem, apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas dokonywania internetowych zakupów. Zwłaszcza teraz, w okresie zbliżających się mikołajek i świąt Bożego Narodzenia, kiedy częściej dokonujemy tego rodzaju transakcji. Jest to łatwy i szybki sposób zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu. Pamiętajmy! Kupujmy tylko u sprawdzonych i pewnych sprzedawców. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym policję.

źródło: KPP Brzozów

29-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)