REKLAMA

Drżyjcie kierowcy! Sanocka Policja otrzymała dwa laserowe radary (VIDEO)

Drżyjcie kierowcy! Sanocka Policja otrzymała dwa laserowe radary (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zostali wyposażeni w 31 nowych laserowych mierników prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Dwa radary trafiły do sanockiej komendy.

Teraz funkcjonariusze z wszystkich komend miejskich i powiatowych regionu będą mogli wykorzystywać, te nowoczesne urządzenia w celu ujawniania kierujących przekraczających dozwoloną prędkość.


Podkarpacka Policja dysponuje już 33 laserowymi miernikami prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Dotychczas po jednym urządzeniu wykorzystywali w służbie policjanci z Rzeszowa i Łańcuta. W ubiegłym tygodniu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała 31 nowych urządzeń. Zostały one zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Laserowe mierniki prędkości trafiły na wyposażenie komend miejskich i powiatowych Podkarpacia. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała 3 nowe urządzenia. Po 2 mierniki prędkości otrzymały komendy w Przemyślu, Krośnie, Tarnobrzegu, Dębicy, Jarosławiu, Jaśle, Mielcu, Sanoku i po jednym urządzeniu komendy w Brzozowie, Kolbuszowej, Lesku, Leżajsku, Lubaczowie, Nisku, Przeworsku, Ropczycach, Stalowej Woli, Strzyżowie, Ustrzykach Dolnych i jeden miernik prędkości otrzymał Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie.

Urządzenie mierzy prędkość zbliżającego się pojazdu i odległość, w jakiej pomiar był wykonany. Wyświetla czas, od momentu wykonania pomiaru. Jest skuteczne w zakresie ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od natężenia ruchu, ukształtowania terenu, infrastruktury i warunków atmosferycznych. Można używać go zza szyby samochodu. Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów jest niewykrywalny. Ultralyte lti 20-20 działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Duża dokładność sprawia, że laserowa wiązka może być użyta do pomiaru odległości np. w miejscu wypadku.

Dane techniczne:
– dokładność pomiaru: ±1 km/h
– zakres pomiarowy: od 0 km/h do ok. 320 km/h
– zasięg pomiaru prędkości: 1000 metrów
– zasięg pomiaru odległości: 1000 metrów
– zakres temperatur: -30°C do +60°C
– czas pomiaru prędkości: 0,3 sekundy

KWP

17-09-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.