REKLAMA
REKLAMA

Dużo wiedzą o Europie…

POWIAT SANOCKI. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego wygrała konkurs „Co wiemy o krajach Unii Europejskiej”, który zorganizowano w Zespole Szkół nr 1.

I etap szkolny przeprowadzała komisja powołana przez dyrektora danej szkoły. Brały w nim udział zespoły zgłoszone w poszczególnych placówkach. Najlepszy zespół ze szkoły przechodził do finału czyli II etapu.  Dostało się do niego 7 zespołów  po jednym z każdej ze szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce zdobył zespół z I LO w Sanoku w składzie Karolina Hebda, Damian Józefek, Szymon Mach, tylko jednym punktem wygrał rywalizację z drugą drużyną konkursu z ZS Nr 1 w Sanoku. III miejsce ex quo zdobył zespół z II LO w Sanoku oraz ZS nr 3 w Sanoku.

– Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi ze zwycięstwa, w Brukseli jeszcze nie byliśmy więc będzie okazja do jej bliższego poznania. II etap konkursu nas nieco zaskoczył formułą pytań, były one bardziej lekkie, ale jednocześnie wymagające nie tylko wiedzy o UE ale również językowej. – mówi Karolina Hebda ze zwycięskiej drużyny I LO w Sanoku.

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród w konkursie odbędzie się na Sanockim Rynku 26 września 2012r. podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

24-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)