REKLAMA

Duży ruch na „zielonej granicy”. Polacy turystycznie, Ukraińcy za pracą

POLSKA / UKRAINA. W miniony weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkakrotnie zatrzymywali zarówno obywateli Ukrainy jak i Polski, którzy dokonali nielegalnego przekroczenia tzw. „zielonej granicy”.

W nocy z piątku na sobotę ( tj. 17/18 sierpień) strażnicy graniczni z Placówki w Czarnej Górnej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy – mężczyznę w wieku 44 lat i kobietę w wieku 34 lat, którzy nielegalnie przekroczyli „zieloną granicę” z Ukrainy do Polski. Podczas złożonych wyjaśnień cudzoziemcy powiedzieli, że pod osłoną nocy chcieli przedostać się w głąb naszego kraju w celu znalezienia pracy. Ukraińcy byli bardzo dobrze przygotowani do podróży: posiadali mapę, kompas oraz ubrania na przebranie. Jak się okazało zatrzymani są dobrze znani ukraińskim pogranicznikom – w sierpniu br. byli zatrzymywani za usiłowanie przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski.

Obecnie cudzoziemcy pozostają do dyspozycji Bieszczadzkiego OSG, po wykonaniu niezbędnych czynności zostaną przekazani w dniu dzisiejszym stronie ukraińskiej.

W sobotę (tj. 19 sierpień) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Placówki SG w Hermanowicach zatrzymali 24 – latka z Przeworska, który dokonał nielegalnego przekroczenia granicy z Polski na Ukrainę i z powrotem. Mężczyzna wyjaśnił, że chciał z bliska pooglądać polsko – ukraińską granicę.

W związku z popełnieniem wykroczenia z art. 49a § 1 kodeksu wykroczeń lekkomyślny młodzieniec został ukarany  mandatem  karnym w wysokości 300 złotych.

W tym samym dniu w godzinach wieczornych funkcjonariusze SG z Hermanowic zatrzymali kolejnych  ciekawskich turystów. Czworo młodych ludzi (  w wieku od 27 – 22 lata) z województwa dolnośląskiego zapragnęło pooglądać granice z bliska. Za brak rozwagi grozi im odpowiedzialność karna w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej.

Natomiast wczoraj (tj. 19 – go sierpnia) w godzinach wieczornych strażnicy graniczni z  Medyki zatrzymali 42 – letniego Ukraińca, który przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski wbrew przepisom prawa. Zatrzymany Ukrainiec wyjaśnił, ze chciał dostać się do Europy Zachodniej i tam poszukać pracy. Obecnie pozostaje on do dyspozycji BiOSG, po wykonaniu czynności procesowych zostanie przekazany w najbliższym czasie stronie ukraińskiej.

BOSG

20-08-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.