REKLAMA
REKLAMA

Sanok czwartą gminą miejską Podkarpacia!

SANOK. Miasto Sanok zajęło czwarte miejsce wśród gmin miejskich w Rankingu Gmin Podkarpacia. Jest on organizowany przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

Jest to ranking niezależny, gdyż sporządzany przez MISTiA na podstawie danych uzyskanych z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Jego ideą jest wyłonienie i promowanie wyróżniających się gmin.

Gminy oceniane były pod kątem potencjału, aktywności i wyników osiąganych w sferze gospodarczej i społecznej, m.in. – w przeliczeniu na 1 mieszkańca – dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych i majątkowych, wydatków na administrację publiczną, pozyskanych środków europejskich, ilości podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, a także udzielonych noclegów, czytelników bibliotek, czy wyników sprawdzianów szóstoklasistów i gimnazjalistów.

– Cieszy fakt, że Sanok znalazł się wśród podkarpackiej samorządowej ekstraklasy. Cały czas pracujemy, pozyskujemy środki zewnętrzne, które przeznaczamy na szereg inwestycji. Dzięki nim naszym mieszkańcom żyje się lepiej, a i turyści chętnie odwiedzają Sanok, który zmienia swoje oblicze, prężnie się rozwija – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Warto przypomnieć, że w Sanoku obecnie prowadzone są inwestycje o wartości prawie 150 mln zł, na realizacje których władze miasta pozyskały dofinansowanie z różnych źródeł zewnętrznych.

Agnieszka Frączek
źródło: Urząd Miasta w Sanoku

24-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)