REKLAMA

Europejski Dzień Języków w Sanoku

SANOK. Starosta Sanocki Sebastian Niżnik zaprasza w najbliższą środę 26. września na sanocki Rynek. Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Europejski Dzień Języków.

Obchody święta ustanowionego przez Radę Europy zostały poprzedzone wieloma konkursami – festiwalem piosenki europejskiej „EUROSAN”, konkursem na plakat „ języki integrują”, konkursem wiedzy o Unii Europejskiej czy konkursem na filmik „Skutki nieznajomości języków obcych”. Finał tych konkursów z rozdaniem nagród oraz dyplomów nastąpi 26 września na Sanockim Rynku.

– Podczas Europejskiego Dnia Języków świętujemy wielojęzyczność w Europie. Chcemy przypomnieć , że Europa to różne kultury, języki, pragniemy wskazać jak ważną rolę odgrywa nauka języków obcych i zachęcić wszystkich do ich nauki – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Początek imprezy o godzinie 11.30. W programie: koncert laureatów festiwalu piosenki europejskiej,  „Spacer po Europie” czyli poznawanie kultur krajów europejskich, zabawy dla dzieci, rozdawanie chorągiewek z flagami państw europejskich oraz materiałów promujących naukę języków.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

25-09-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.