REKLAMA
REKLAMA

Gala Talentów w sanockiej Bursie (ZDJĘCIA)

SANOK. Mieszkańcy Bursy Szkolnej w Sanoku wraz z dyrektor Marią Pełechowicz i wychowawcami zgromadzili się licznie na zorganizowanej 26 marca po raz pierwszy gali” TALENTY 2012”.

Placówka licząca 100 mieszkańców  jest miejscem, gdzie uzdolnione  w różnych dziedzinach osoby mogą mieszka, uczyć się i rozwijać swoje talenty, często ukryte. Tutaj duża rola wychowawców, którzy je odkrywają, zachęcają do pokazania się publicznie.

Każda z osób jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie wszystkie osiągniecia można było zaprezentować na miejscu, dlatego sukcesy sportowe, teatralne, niektóre manualne zostały pokazane w prezentacji multimedialnej.

Prace plastyczne zostały przedstawione jako  wystawa w świetlicy bursy. Swoje rysunki wystawiły : Ada Wąsowska, Magda Gałek, Józef Olejko, Elżbieta Jurek, Malwina Cierpisz.

W kategorii rękodzieło prace zaprezentowały Ada Wąsowska, Justyna i Joanna Warchoł, Urszula i Jagoda Krówka, Justyna Bork, Justyna Murdzyk, Dorota Płocica, Iza Remiszewska, Jolanta Janas.

Natomiast Edyta Dereń i Ada Wąsowska zaprezentowały się w fotografii. Talenty, które wzruszają, pobudzają  duszę to muzyka i literatura. Te dwie dziedziny są  przedmiotem  zainteresowań i uzdolnień wielu mieszkańców.

Swoim śpiewem  umiliły spotkanie Natalia Rakoczy, wystepujaca na forum bursy i nie tylko od wielu lat, bardzo utalentowana, o szczególnej barwie głosu i Natalia Futyma, nowo odkryty talent, wystapiła u nas po raz pierwszy.

Na flecie poprzecznym zagrała Gabrysia Cycak. A na akordeonie zagrał znany już poza Sanokiem, zdobywający laury w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych Seweryn Gajda.

W dziedzinie literatury zaprezentowały się Ewelina Dyląg recytując swoje wiersze, Maria Być utalentowana muzycznie i aktorsko zadeklamowała wiersz Wisławy Szymborskiej. Martyna Puchała i Walentyna Wasilewska zaprezentowały  wiersze swoich koleżanek. Natomiast Marta Śmierciak przeczytała swoje własne opowiadania.

Kazda kobieta pragnie być piękną. Niektóre mieszkanki bursy wiedzą o tym szczególnie dobrze,gdyż doprowadziły do perfekcji sztukę makijażu i fryzjerstwa. W tej kategorii zaprezentowały się : Ela Jurek, Edyta Dydek, Agnieszka Latocha, Joanna Ciuł i Dorota Płocica.

W przerwie między prezentacjami można było pokrzepić swoje nadwątlone wrażeniami siły przepysznymi koreczkami oraz smalczykiem  z razowym chlebkiem przygotowanymi przez panie kucharki.

Impreza, różnorodna w swojej formie i wymowie dostarczyła wielu wrażeń dla oka i ducha. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się następna edycja, równie bogata , pod czujnym okiem wychowawców bursy odkryjemy nowe talenty.

 

Bursa Sanok

28-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)