REKLAMA
REKLAMA

Filmy dobrze zakręcone w BWA!

SANOK. 31 marca w Galerii Sanockiej BWA o godzinie 18.00 odbędzie się Festiwal Filmów Dobrze Zakręconych.

 

Festiwal Filmów Dobrze Zakręconych narodził się w Lublinie w roku 2008. „Po kilku latach organizowania pokazów i festiwali filmowych postanowiliśmy przeciwstawić się pewnemu zjawisku: wiele interesujących filmów, które ze wzglądu na pewne niedostatki, ale poza tym wiele zalet często nie przebijały się na festiwale, były odrzucane i kończyły w szufladach autorów lub na portalach typu YouTube, gdzie nikt oprócz znajomymch autora ich nie oglądał.

Gdy nieliczne spośród nich przedostawały się jednak do festiwalowych konkursów publiczność przyjmowała je ciepło, pomimo ich niedostatków. I tak powstała idea FDZ… Na festiwalu są prezentowane krótkie (do 20 min.) filmy – fabuły, animacje, dokumenty. Sposób realizacji nie decyduje o przyjęciu na FDZ – jeśli jest to film zrealizowany za pomocą kamery, aparatu fotograficznego, komórki, komputera, kredek, czy czegokolwiek innego ma szansę na festiwalową projekcję.

Jest jednak podstawowy warunek: Filmy muszą być dobrze zakręcone!”

(Kinoteatr Projekt – organizator festiwalu)

Filmy które pokażemy w ramach sanockiej repliki FDZ, to niezależne produkcje wychodzące poza kinowe konwencje, nieszablonowe, na ogół bardziej lub mniej ”szalone”. Jest na tym festiwalu miejsce na eksperyment i zabawę z materią filmową.

Na FDZ prace przesyłają autorzy przekształcający swoje oryginalne pomysły w film bez oglądania się na uświęcone prawidła gatunków, budżet i ograniczenia techniczne. Cóż, często nie są ich nawet świadomi.. FDZ to filmy powstałe nie „pod festiwale”, ale szczere, autentyczne i.. zakręcone! Taką mamy również publiczność – poszukującą innych wrażeń niż typowe dla większości festiwali kina offowego.

Gość przeglądu – Andrzej Rusin (Kinoteatr Projekt Lublin)
Miejsce: BWA Galeria Sanocka
Termin: 31 marca godz. 18.00
Wstęp: 2 pln.
ZAPRASZAMY !!!

28-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)